האונס במודיעין עילית: "לא מצליחים לאתר את בת ה-5"

השמועות והעדויות על מקרי אונס במודיעין עילית מצטברות, אבל באגף הרווחה בעיר עוד לא הצליחו ליצור קשר עם קורבן המקרה הראשון שנחשף. "נכנסו לגנים לנסות לדבר עם הילדים ולאתר אותה", אמרה מנהלת האגף. "מי זו הילדה הזו?"

חקירת מקרי ההתעללות המינית במודיעין עילית ממשיכה להסתעף וקשר השתיקה בעיר נמשך. "יש כאן מקרה בתוך הקהילה שלא ידוע ולא דווח לנו", אמרה מיקי מילר, מנהלת אגף הרווחה של מודיעין-עילית, בריאיון לחדשות 2 באינטרנט. גם לאחר ימים מחשיפת אחד ממקרי האונס בתקשורת, בת ה-5 שעל פי החשד נאנסה טרם אותרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מנסים דרך הקשרים שלנו ויחסי האמון שנוצרו עם רבנים בקהילה, שבוודאי לא רוצים שיהיו עוולות לילדים בקהילה, אבל אנחנו לא מצליחים לאתר אותה", הסבירה מילר. "גם מקבילים לנו בשירות הפסיכולוגי החינוכי בעיר נכנסו לגני הילדים כדי להפחית את החרדה ולנסות לאתר את הקורבן. עדיין לא הצלחנו לעשות את זה. אנחנו בעצמנו לא מבינים אם יש פה סיפור או אין".

מילר הדגישה שלדעתה "צריך לחפש היכן הילדה הזו טופלה - ואם הוגשה לה עזרה רפואית, לא ברור לנו איך ילדה הגיעה לטיפול רפואי במצב קשה כפי שתואר, ואף אחד לא קיבל על כך דיווח, לא אנחנו ולא המשטרה".

באגף הרווחה ממשיכים להפציר בהוריה של הילדה ובסביבתה לפנו אליהם או למשטרה: "אני מתארת לעצמי שההורים בטראומה, מאוד בודדים וקשה להם. היינו רוצים לעזור למשפחה אבל אין לנו את האפשרות, אין לנו שם או כתובת. מי זו הילדה הזו?".

במשטרה הורחבה החקירה

הבוקר נשמעה עדות למקרה אונס נוסף שאירע על פי החשד במודיעין עילית. בתכנית "מה בוער" עם רזי ברקאי בגלי צה"ל רואיינה איריס (שם בדוי), קרובת משפחה של ילדה בגיל בית ספר יסודי שנאנסה לכאורה לפני כשלושה חודשים. "יש אווירה של טרור ותחושות שמאפיה איטלקית יכולה ללמוד כמה דברים", סיפרה איריס, "אנשים מפוחדים מאוד, גם מתגובת רב השכונה וגם מהקהילה עצמה של ברסלב שהם פשוט מתעללים".

בזמן שגורמי הרווחה מנסים לאתר את הקורבנות, במשטרה הוחלט אתמול להרחיב את החקירה, כך שתכלול לא רק את המקרה האחרון, אלא את כל התקיפות המיניות שאירעו בעיר ולא דווחו למשטרה. כמו כן, הוחלט להעביר את חקירת אונס הילדה ליחידה המרכזית של מחוז ש"י. קצין במשטרה סיפר אתמול לחדשות 2 כי התחושה במשטרה היא שרוב עבירות המין בעיר לא דווחו, או למעשה - הושתקו.

מהמשטרה נמסר כי החוקרים הצליחו להגיע למפקחת בגני ילדים ומהשיחה עמה עלה כי היא מכירה את כל פרטי הפרשה. היא אישרה בפני החוקרים שמעשה האונס אכן התבצע ביום ראשון לפני כשבועיים וחצי ואמרה כי היא יודעת את זהות הילדה הנאנסת והוריה, אולם היא מסרבת למסור כל פרט נוסף למשטרה. לחוקרים סיפרה כי נדרה נדר בפני ההורים שלא לספר דבר על המקרה.