פרשת "הכדור המרכזי": בכירי הפועל פ"ת בעבר נחקרים

הסתעפות בחקירת הפרשה שגרמה לטלטלה בעולם הכדורגל הישראלי וכללה חשדות להטיית משחקים. ארבעה מראשי קבוצת הכדורגל בעבר עוכבו לחקירה בחשד לאי סדרים ומעילה בכספים. זאת, לאחר בדיקה של הגורמים שהובילו למצב הכלכלי העגום של המועדון

המשטרה עיכבה הבוקר לחקירה ארבעה בכירים לשעבר בקבוצת הכדורגל של הפועל פתח תקווה במסגרת הסתעפות של חקירת פרשת "הכדור המרכזי", שהתפוצצה במאי 2011. הם חשודים באי סדרים בספרי החשבונות ובמעילה בכספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בהתפתחות נוספת בחקירה שהתחילה לפני כשנתיים ועסקה בין היתר בחשד להטיית משחקים בליגת העל בכדורגל. ארבעת בעלי התפקידים זומנו לחקירה, לאחר שבוצעה בדיקה של התנהלותו הכלכלית של מועדון הפועל פתח תקווה ועלה חשד כי התנהלותם הביאה למצבו הכלכלי העגום. לקבוצה מונה מפרק על ידי בית המשפט.

את החקירה מנהלת יחידת הונאה של מחוז מרכז ביחד עם יחידת יהלום של מס הכנסה.

גם יו"ר ההתאחדות נחקר בפרשה

פרשת "הכדור המרכזי" התפוצצה במאי 2011, אז נעצרו מספר אנשים מעולם הכדורגל ובהם ראשי מועדון הפועל פתח תקווה דאז: תומר סיני, דני לוי וגל חצור. בנוסף, נחקר המאמן יובל נעים, שאימן את הפועל פ"ת ובהמשך שימש גם כמאמן בית"ר ירושלים.

בהמשך הפרשה, שבה לא הוגשו כתבי אישום, נחקר תחת אזהרה יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אבי לוזון. לאחר זימונו לחקירה, מסרה המשטרה כי לוזון חשוד בעבירות של מרמה, הפרת אמונים וניצול לרעה של כוח המשרה. על-פי ההערכות, עיקר השאלות שהופנו ללוזון על-ידי החוקרים נגעו לשיבוצם של שופטים מסוימים למשחקים בליגת העל.