בכפוף לשימוע: אישום נגד עורך הדין רונאל פישר

באחת הפרשות, חשוד עורך הדין שקיבל סכומי כסף מאלון חסן, שנועדו לשחד שוטרים בתמורה לקבלת מידע על תיקי חקירה. פישר חשוד גם בעבירות של שיבוש הליכי משפט. בחודש שעבר סגר פישר את משרדו

נשקלת העמדתו לדין. פישר (פלאש 90 יונתן סינדלר)

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הודיעה היום (ראשון) כי היא שוקלת להעמיד לדין פלילי את עורך הדין רונאל פישר, בעבירות של תיווך לשוחד ושיבוש מהלכי משפט, בכפוף לשימוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשלב זה נשקלת העמדתו של פישר לדין פלילי בפרשות העיקריות שבהן הוא מעורב, בהן פרשת אלון חסן ופרשת אילון מכלוף. פרשות נוספות נמצאות עדיין בשלבי חקירה.

על פי החשדות המיוחסים לו, בתקופה שבה סיפק ייעוץ משפטי ליו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, הציג לו פישר עסקת תיווך שבמסגרתה הציע להשפיע על גורמים במשטרה המעורבים בחקירה המתנהלת בעניינו של חסן, זאת בתמורה לכספי שוחד.

הצעה דומה הציג פישר, כך על פי החשד, לאילון מכלוף, בעליה של מטמנת פסולת באשקלון שאותו ייצג בעבר. על פי המיוחס לו, העביר פישר לאילון התראה מוקדמת על פשיטה של חוקרי יחידת להב 433 על ביתו, תמורת 5,000 שקלים. פישר חשוד כי עדכן את מכלוף במועד המדויק של הפשיטה, וייעץ לו לישון מחוץ לביתו באותו הלילה ולכבות את מכשירו הסלולרי.

בתחילת החודש שעבר, פורסם כי פישר החליט לחדול מעיסוקו כעורך דין ולסגור את משרדו. מאז ששוחרר ממעצר, המשיך פישר לייצג לקוחות שונים מעת לעת, עד שבאחרונה החליט להעביר את התיקים שבהם טיפל לפרקליטות מחוז תל אביב לשעבר, עו"ד רות דוד.