ותק על הכביש: נעצרה נהגת שתוקף רישיונה פג ב-89'

כשהשוטרים עצרו רכב שפנסיו האחוריים לא היו תקינים, הם לא שיערו שיגלו בפנים נהגת שמסתירה את מספר הזהות שלה מפני שתוקף רישיונה הסתיים לפני 24 שנים. "לא ידעתי שהרישיון לא בתוקף", טענה הנהגת למרות שלפני 8 שנים בית המשפט פסל כליל את רישיונה בגין עבירה דומה

(צילום" שי פוקס)

שוטרי אגף התנועה שעסקו בפעילות שגרתית סמוך למחלף שורש הופתעו לגלות שנהגת שאותה בדוק נוהגת כבר למעלה משני עשורים ללא רישיון בתוקף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כשמתנדבי המשטרה ביקשו מאחד מכלי הרכב החולפים לעצור בצד הדרך, הם האמינו לנהגת שטענה כי שכחה את הארנק במכולת הקרובה לביתה, ולכן אין ביכולתה להציג בפניהם רישיון נהיגה או תעודת זהות, אלא רק רישיון רכב. כשהשוטרים ביקשו לבדוק את פרטיה במסוף המשטרתי התברר כי מספר הזהות שהנהגת נתנה להם היה לא תקין.

"בכל פעם ששאלנו אותה, היא מסרה לנו מספר זהות אחר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט גל רוזנברג, מתנדב אגף התנועה באזור ירושלים. "הדבר עורר את החשד שלנו לכן החלטנו לעכב אותה לבירור בתחנת המשטרה. שם היא התרצתה ומסרה את פרטיה האמיתיים, וכך התברר כי תוקף רישיון הנהיגה שלה פג באוקטובר 1989".

עוד גילו השוטרים כי בשנת 2004 בית המשפט שלל מהנהגת אפשרות להחזיק רישיון נהיגה, זאת בגלל שנתפסה גם בעבר נוהגת ללא רישיון. "בתחנת המשטרה הנהגת טענה שהיא לא ידעה שהרישיון שלה לא בתוקף", סיפר המתנדב שעצר את הנהגת. "ואנחנו בכלל עיכבנו אותה לבדיקה בגלל שהפנסים האחוריים שלה לא היו תקינים", הוסיף בחיוך.