צפו: האימונים לתפיסת "האופנובנק 2"

לתפיסתו של גבי קורסונסקי קדמה שנה וחצי של עבודת הכנה משטרתית, כולל בנייה של מודלים של סניפי בנק – הכל כדי להתחקות אחרי אופן הפעולה של השודד. החשש היה שיפגע בעוד חפים משפע. תיעוד בלעדי

במשך שנה וחצי התאמנו בלשי היחידה המרכזית של משטרת מחוז מרכז במרדף מורט העצבים אחר שודד הבנקים הסדרתי גבי קורסונסקי המכונה ה"אופנובנק" 2. תיעוד בלעדי מהאימונים הגיע לידי חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הכל התחיל בסניף בנק הפועלים בבאר יעקב באוגוסט 2011. קורסונסקי הגיע חמוש באקדח כשקסדה לראשו ושדד את הסניף. על פי כתב האישום הוא ירה למוות במאבטח יניב אנגלר 3 כדורים כשזה ניסה למנוע ממנו את ביצוע השוד. בנקודה הזאת הבינו ביחידה המרכזית שיש להם עסק עם שודד מקצועי, מיומן ומסוכן שלא יבחל בשום אמצעי על מנת להשיג את מטרתו.

ה"אופנובנק" 2 במלצמת האבטחה (חדשות 2)

החשש הגדול של השוטרים היה שקורסונסקי יפגע שוב בחפים מפשע ולכן הבלשים בנו מודל של בנקים אותם שדד קורסונסקי, והתאמנו שוב ושוב. בנוסף, למדו השוטרים את אופן התנהלותו באמצעות צפייה בסרטוני מצלמות האבטחה של בנקים אותם שדד, וחיכו לו 24 שעות ביממה בציפייה לרגע ההיתקלות.

קורסונסקי נהג לחזור לאותם הבנקים

קורסונסקי המשיך להכות שוב ושוב: לא פחות מ-14 בנקים, שמהם נמלט עם סכום של יותר ממיליון משקלים וחצי. התרחיש שעל פיו התאמנו בלשי היחידה המרכזית והפרופיל המדויק שבנו אנשי המודיעין לימד אותם דבר אחד: קורסונסקי נוהג לחזור לאותם בנקים שאותם שדד בהצלחה.

גבי קורסונסקי (חדשות 2)

ב-5 בדצמבר התרחיש הפך למציאות, כשהשודד הנועז והמסוכן נעצר בידי הבלשים. לקורסונסקי לא היה לו היה סיכוי. בכך למעשה הגיעה לסיומה הפרשה אותה מכנה המשטרה "בצע הכסף". השבוע הגישה הפרקליטות כתב אישום חמור כנגד קורסונסקי בגין רצח וביצוע ארבעה עשר מעשי שוד. ככל הנראה הם יישלחו את ה"אופנובנק" 2 לכלא לשנים רבות, אם לא למאסר עולם.