קירשנבאום שוב נחקרה בפרשת השחיתות

סגנית שר הפנים לשעבר זומנה לחקירה נוספת בפרשת השחיתות במגזר הציבורי, שמוגדרת על ידי המשטרה כאחת החמורות בתולדות המדינה. על פי ההערכות, כתבי אישום גובשו 10 עד 12 בכירים בישראל ביתנו, בהם קירשנבאום, לאחר ששישה עדי מדינה גויסו לחקירה

פרשת השחיתות במגזר הציבורי: סגנית שר הפנים לשעבר פאינה קירשנבאום, המוגדרת כחשודה המרכזית בפרשה 242, נחקרה הבוקר (ראשון) פעם נוספת. קירשנבאום התייצבה במשרדי יחידת להב 433, פחות מיממה לאחר שמפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו חשף שיש בידי המשטרה שישה עדי מדינה. בחיפוש בביתה של קירשנבאום נתפסו מחשבים וחומרים רלבנטיים לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהמשטרה נמסר כי חקירתה של השרה לשעבר נמשכה כשעה ובסיומה שוחררה קירשנבאום לביתה בתנאים מגבילים, לרבות איסור יצירת קשר עם מעורבים ואיסור יציאה מן הארץ.

אמש דיווח כתבנו משה נוסבאום כי הפרשה מתקרבת לרגעי ההכרעה וכי מסתמן שהמשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום נגד מספר רב של פעילים מישראל ביתנו, שהבכירה ביניהם היא קירשנבאום. על פי ההערכות, המשטרה תמליץ להגיש לפחות עשרה כתבי אישום נגד החשודים שבעניינם הצליחו חוקרי להב 433 לגבש ראיות, והמספר עלול לזנק אף ל-12 מהמעורבים בפרשה.

החלק העיקרי של החקירה כבר הסתיים, ובמשטרה יש מי שמגדיר את הפרשה שכונתה בתחילתה "פרשת ישראל ביתנו" כאחת מפרשיות השחיתות הגדולות ביותר שנחקרו במדינה - בניגוד לטענותיו של שר החוץ אביגדור ליברמן, שאמר כי החקירה נועדה לפגוע במפלגתו לקראת הבחירות. המפכ"ל דנינו הדגיש כי החשדות בפרשה כה חמורים, עד שלא היה ניתן לחכות עד לאחר הבחירות.

רדיפה? ליברמן (פלאש 90)

בחודש הקרוב יעסקו החוקרים בהשלמות חקירה ובתמלולים, אך את עיקר המלאכה הם כבר סיימו. הפרשה מכילה כ-11 תת-פרשיות, שכולן עוסקות בשיטה, לכאורה, של העברות כספים וכספי שוחד, בעיקר מהכספים הקואליציוניים לצרכים פרטיים ולקידום המעמד האישי של החשודים.

על פי הערכת החוקרים, בחלק ניכר מהפרשיות יש טביעת אצבע ברורה של מי שהייתה אז סגנית השר פאינה קירשנבאום. לאחר שבמשטרה הצליחו לגייס מספר חסר תקדים של שישה עדי מדינה, ניתן להעריך כי בידי החוקרים די ראיות על מנת לגבש את כתבי האישום.

במקביל, המשטרה ממשיכה בחקירת פרשת 243, במסגרתה צפויים להעיד ארבעה חברי כנסת שאינם נמנים על מפלגת ישראל ביתנו. הפרשה הזו עוסקת גם היא בעבירות של שחיתות, שוחד והונאה - בעיקר בנושא קרקעות בשטחים. במשטרה מציינים כי החקירה רחוקה מאוד מסיום.