חשד: נערים התנכלו לנהג ערבי

קבוצה של בני נוער מהיישוב אלעד חשודים שנהגו להתנכל לנהגים ערבים בקו 79 של אגד. שוטרים סמויים, שהתחזו לנוסעים באוטובוס, עצרו את הנערים שעה שהחלו לאיים על הנהג ונמנעו מלשלם על הנסיעה

השוטרים התחזו לנוסעים. ארכיון (פלאש90, נטי שוחת)

במשטרת פתח תקווה התקבל מידע בימים האחרונים על קבוצה של בני נוער מהיישוב אלעד, שנוהגים לעלות מדי מוצאי שבת על קו 79 של אגד ולהתנכל לנהג, במידה ומדובר בבן מיעוטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי התלונות שהתקבלו בתחנה, כשבני הנוער זיהו כי הנהג אינו יהודי, הם נהגו לעלות לאוטובוס תוך מעשי אימה, בריונות, איומים וונדליזם, ונמנעו מלשלם עבור הנסיעה.

חוקרי התחנה, שהחליטו לבדוק את הטענות לעומק, הציבו שוטרים סמויים על קו האוטובוס בכדי לתפוס את בני הנוער על חם. השוטרים התחזו לנוסעים תמימים ועם עליית הנערים לרכב ותחילת מעשי ההתנכלות לנהג הם עצרו 16 חשודים, תושבי אלעד בני 15-17.

הנערים עוכבו לחקירה בתחנת פתח תקווה. מפקד התחנה, סגן ניצב טל פיקרביץ, התייחס לאירוע ואמר כי "השוטרים יפעלו ככל שידרשו על מנת להעניק לתושבים את הביטחון האישי לו הם ראויים".

"השוטרים עלו בתחנות השונות כשהם מחופשים", סיפר לחדשות 2 Online אלי שמש, מנהל אגד תעבורה בסניף אלעד. "זו לא הפעם הראשונה, אבל אתמול הם הצליחו לשים עליהם יד. ברגע שהחבר'ה האלה התחילו להשתולל, הם עצרו את כולם ולקחו את האוטובוס עם הנהג והנוסעים ישר לתחנת המשטרה אני חייב להוריד את הכובע בפניהם".

הוא גולל את האירועים שגרמו להם לפנות למשטרה: "החבורה נהגה לעלות לאוטובוס כשאחד מהם, שהוא יותר דומיננטי, היה אומר לנהג שהם לא משלמים. הם הזהירו אותו שלא יספר לאף אחד. לנהג שהיה אתמול זה קרה מספר פעמים, אבל הוא לא היחיד. היו מקרים שהנהג היה גם יהודי.

"בכל המקרים דווחנו שההתנכלות היא לא רק כלפי הנהג אלא גם כלפי הנוסעים. הם נכנסים, מתחילים להשתולל, מתיישבים בכיסאות האחוריים, מעיפים נוסעים אחרים קדימה, לעתים מושכים בשיער ומתנכלים לנוסעים הנותרים סביבם. שמעתי על מקרה אחד שבו הם דרשו מאחת הנוסעות לשלם בעבורם. כל זה נראה כאילו לקוח מאיזה סרט".