פרשת השחיתות: המשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום

המשטרה תמליץ להעמיד לדין 10 עד 12 בכירים בישראל ביתנו בחשד למעורבות בפרשת השחיתות. על פי הערכת החוקרים, לחלק מהמקרים טביעת אצבע ברורה של סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום, המוגדרת החשודה המרכזית

בדרך לכתב אישום? קירשנבואם (פלאש 90)

פרשת השחיתות שהסעירה את מערכת הבחירות, זו שאביגדור ליברמן טען שהייתה כל כולה רדיפה נגדו, מתקרבת לרגעי ההכרעה: אחרי שהמפכ"ל יוחנן דנינו חשף שיש בידי המשטרה שישה עדי מדינה, מסתמן שהמשטרה תמליץ להגיש כתבי אישום נגד מספר רב של פעילים מישראל ביתנו, שהבכירה ביניהם היא סגנית השר לשעבר פאינה קירשנבאום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המסתמן, המשטרה תמליץ להגיש לפחות עשרה כתבי אישום נגד החשודים שבעניינם הצליחו חוקרי להב 433 לגבש ראיות, והמספר עלול לזנק אף ל-12 מהמעורבים בפרשה. החלק העיקרי של החקירה כבר הסתיים, ובמשטרה יש מי שמגדיר את הפרשה כאחת מפרשיות השחיתות הגדולות ביותר שנחקרו במדינה.

בחודש הקרוב יעסקו החוקרים בהשלמות חקירה ובתמלולים, אך את עיקר המלאכה הם כבר סיימו. הפרשה מכילה כ-11 תת-פרשיות, שכולן עוסקות בשיטה, לכאורה, של העברות כספים וכספי שוחד, בעיקר מהכספים הקואליציוניים לצרכים פרטיים ולקידום המעמד האישי של החשודים.

רדיפה? ליברמן (פלאש 90)

על פי הערכת החוקרים, בחלק ניכר מהפרשיות יש טביעת אצבע ברורה של מי שהייתה אז סגנית השר פאינה קירשנבאום, שעדיין מוגדרת החשודה העיקרית. לאחר שבמשטרה הצליחו לגייס מספר חסר תקדים של שישה עדי מדינה, ניתן להעריך כי בידי החוקרים די ראיות על מנת לגבש את כתבי האישום.

במקביל, המשטרה ממשיכה בחקירת פרשת 243, במסגרתה צפויים להעיד ארבעה חברי כנסת שאינם נמנים על מפלגת ישראל ביתנו. הפרשה הזו עוסקת גם היא בעבירות של שחיתות, שוחד והונאה - בעיקר בנושא קרקעות בשטחים. במשטרה מציינים כי החקירה רחוקה מאוד מסיום.