סערת בית"ר י-ם: שני אוהדים שוחררו

משטרת ירושלים עצרה אמש שלושה אוהדים של בית"ר ירושלים במהלך משחק הכדורגל נגד בני יהודה בגין קריאות גזעניות. תחילת הפרשה בסוף השבוע שעבר, כשהבעלים של הקבוצה ארקדי גאידמק הכריז על כוונתו לצרף שני שחקנים מוסלמים לשורות הקבוצה. היום שוחררו שניים מהאוהדים בתנאים מגבילים ונאסר עליהם להגיע למגרשים

אוהדי בית"ר ירושלים. ארכיון (AP)

בית משפט השלום בירושלים הורה היום לשחרר בתנאים מגבילים שני אוהדי בית"ר ירושלים שנעצרו אמש באצטדיון טדי בגין קריאות גזעניות. זאת לאחר שארקדי גאידמק, הבעלים של קבוצת הכדורגל, הודיע על כוונתו לצרף שני שחקנים מוסלמים לשורות הקבוצה - הצהרה שעוררה זעם בקרב אוהדים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שלושה אוהדים צעירים של בית"ר ירושלים נעצרו במהלך המשחק שבו הפסידה הקבוצה המקומית לבני יהודה בתוצאה 1-0. מלבד קריאות גזעניות שנשמעו במהלך המשחק, הניפו האוהדים שלט גדול ובו נכתב "בית"ר טהורה לעד". היום נענה שופט בית משפט השלום לבקשת משטרת ירושלים לשחרר בתנאים מגבילים שניים מהאוהדים - בני 22 ו-24.

מתיחות עם האוהדים. ארקדי גאידמק (חדשות 2)
על השניים נגזרה הרחקה מהמגרשים במשך עונת המשחקים הקרובה והעונה הבאה. על החשודים הוטל להתייצב בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריהם במחצית של כל משחקי הקבוצה בעונה וחצי הקרובות. הדיון בעניינו של החשוד השלישי שנעצר יתקיים בשעות אחר הצהריים. בשבוע שעבר הכריז הבעלים של הקבוצה איש העסקים ארקדי גאידמק כי בכוונתו לצרף שני שחקנים מוסלמים צ'צ'נים - זאור סאדייב וגאבריל קאדייב. מאז הכריז גאידמק על כוונתו ניטש ויכוח מר בין תומכי המהלך לבין מתנגדיו.

ריבלין: "קריאות מקוממות"

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין גינה היום במילים חריפות את ההתנהגות הגזענית של אוהדי בית"ר. במהלך טקס לציון יום השואה הבינלאומי החל היום אמר ריבלין: "יש לי צעק גדול כבית"רי וכמי ששימש כמנהלה של בית"ר ירושלים למשמע הקריאות בסוף השבוע לקיים את הקבוצה על טהרת הגזע היהודי בלבד".

ריבלין כינה את הקריאות הללו "מקוממות ומסבות עוגמת נפש רבה" וטען בתוקף כי אין לשוב לסדר היום מול גילויי הגזענות. "אנחנו, שעומדים בראש המאבק נגד גזענות ונגד שנאת האחר, ונושאים את הצלקות הקשות של התופעות הללו על בשרנו, לא יכולים לשתוק. הקריאות נמשכות יותר מעשור והדבר מלמד שלא מדובר בקומץ. יש להיאבק בהן, לעקור אותן מתוכנו ולמצות את הדין עם כל מי שמסית כנגד כל שותפות עם בני הארץ הזאת".