כך פספסה המשטרה מעצר כנופיית פורצים

טיפול רשלני בקריאה של תושב רחובות, שדיווח למוקד בשעת מעשה על שלושה פורצים שנכנסו לבניין בו הוא גר, הביא לבריחת שניים מהחשודים. כך נשמעה השיחה עם המוקדנית במהלכה העביר פרטים מדוייקים והנחיות מפורשות

זו הייתה הזדמנות של המשטרה לתפוס בשעת מעשה שלושה פורצים מיומנים ולפענח אולי שורה ארוכה של מעשי שוד, אבל טיפול שנראה ובעיקר נשמע רשלני בקריאה של אזרח שטלפן למוקד 100 אפשרה לשניים מהפורצים להימלט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודש שעבר הבחין דייר בבניין מגורים רב קומות ברחובות בתנועה חשודה בחדר המדרגות הוא הציץ בעינית ומיד טלפן למשטרה. בשיחה עם המוקדנית שהוקלטה הוא נשמע אומר: "יש פה פורצים ברחוב מקס שיין 7 הם פה בחוץ עכשיו אני רואה שלושה גברים פה".

המוקדנית העבירה אותו לתחנת המשטרה הרלבנטית - רחובות ובמקביל העבירה הנחיות לשוטרים בשטח.

הצליחו לברוח מהשוטרים (חדשות 2)

בהמשך השיחה עם המוקד מתאר המתלונן את מעשיהם של הפורצים ואומר למוקדנית: "יש להם דברים בידיים, עדיף שתעלו במדרגות ותתפסו אותם, כי הם ינסו לברוח מהמדרגות. תסגרו את כל הכניסות לבניין אני אומר לך הם נראים חבר'ה מקצוענים יש להם לום הם מנסים לפתוח את הדלת מלמעלה".

השוטרים פעלו הפוך ממה שייעץ להם

המטלפן העביר הנחיות מדויקות ומדריך כי על השוטרים להגיע מהמדרגות מחשש כי הפורצים יברחו מהמדרגות אם השוטרים יבואו מהמעלית. אחרי שמגיעים שוטרים הוא נשמע אומר למוקדנית: "נו, הבאת לי פה שוטר זקן? מה את רצינית שוטר יצא פה מהניידת, הוא בקושי הולך הם בורחים לו בשנייה. תשלחי לפה מהר 4 5 ניידות הם יברחו".

המוקדנית שואלת: "הם בתוך הבית?", והמתלונן עונה: "כן הם שניים בבית ואחד בחוץ אבל למה לא באים עוד ניידות אתם רציניים? אני כבר איתך רבע שעה על הקו תשלחי לפה בילוש אני אומר לך זה חבר'ה רציניים".

לא הקשיבו לעצה של הדייר (חדשות 2)

כוח המשטרה שהגיע לבניין מנה שלושה שוטרים, אחד מהם מתנדב מבוגר ושוטרת. הם עלו במעלית בניגוד להנחיות של המתלונן. בסופו של דבר הצליחו הפורצים לברוח. כוח סיור הצליח לעצור באזור רק אחד מהם, ושני חבריו חופשיים ונהנים מ"הנחישות המשטרתית".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "ניידות של משטרת רחובות הגיעו למקום האירוע תוך 4 דקות, בוצע מרדף בסיומו נעצר אחד החשודים ושני האחרים נמלטו. בעקבות כך בוצע תחקיר מבצעי".