האב תקף מורה, אמו מגבה אותו: "הבן שלי לא בא לו טוב"

חטיבת הביניים בהוד השרון שבה הוכה ביום שישי האחרון מחנך אחרי שהחרים מתלמיד טלפון סלולרי הושבתה היום לשעתיים כאות מחאה. בריאיון עם חדשות 2 סיפר המורה על תחושותיו, ואילו אמו של התלמיד העניקה גיבוי לבעלה - שמעצרו הוארך: "הפכו אותו לשעיר לעזאזל"

ביום שישי האחרון הותקף א', מורה בחטיבת ביניים בהוד השרון, בידי אב זועם של אחד מתלמידיו - כנקמה על כך שהחרים ממנו את מכשיר הטלפון הסלולרי שלו. היום, בשיחה עם חדשות 2, הוא תיאר את תחושותיו הקשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני חש מבוכה רבה, ההרגשה לא נעימה בכלל", סיפר המורה. ביום שישי האחרון, טרם האירוע, היו תלמידיו בעיצומו של מבחן. הוא הבחין באחד הנערים ששיחק בטלפון הנייד שלו והחרים את המכשיר, בהתאם לתקנון הבית-ספרי. התלמיד מיהר להזעיק את הוריו - והשניים, כבקשתו, התייצבו במוסד. האב פרץ לתוך בית הספר, ולפי החשד - קילל את המורה ותקף אותו לנגד עיניהם של התלמידים ההמומים - שחלקם היו מי שהפרידו, לבסוף, בין הצדדים.

מסכת האלימות נגד המורה לא הסתיימה בכיתה: האב החשוד המתין ל-א' עד ההפסקה - ואז שוב התנפל וצעק עליו. אחר כך חנק והכה אותו עד שמורים התערבו והזעיקו את המשטרה. המורה פונה לבית החולים "מאיר" שבכפר סבא, שם ניתן לו טיפול רפואי.

רעיית החשוד: "הפכו אותו לשעיר לעזאזל"

מעצרו של האב החשוד, בן 47, הוארך אתמול בשלושה ימים בטענה שנשקפת ממנו סכנה לציבור. רעייתו, לעומת זאת, האשימה כי המורה הוא שהתנכל לבנם כבר תקופה ארוכה.

בריאיון עמה אמרה: "כנראה שהבן שלי לא בא לו טוב, בסדר - אבל למה להתעלל בו ולהגיד לחברים שלו לא להיות חברים שלו? כל המורות אוהבות אותו. היועצת חולה עליו. ילד מקסים שאין לו שום בעיות משמעת".

נוסף על כך, טענה האם כי המורה היה מי שהחל במעשי האלימות: "נכון שהוא (האב) לא היה בסדר כשנכנס לכיתה, אבל מה שקרה שם הוא שמורה הרים יד ראשון. ברור שבעלי מצטער על האירוע, אבל לקחו אותו כשעיר לעזאזל. ברור לי שמנסים לפתור את בעית האלימות הכוללת בישראל על גבו".