שבוע לרצח בצפון: הפעוטה שננטשה בבית קברות חשוך עדיין מתקשה לתקשר

הבוקר נגוזה התקווה לאתר את מריה זבידאת מבסמת טבעון בריאה ושלמה, אחרי שנמצאה מוטלת בלא רוח חיים. בינתיים, ממשיכה הפרשה להיות אפופת מסתורין: "מי שעשה דבר כזה הוא לא בן אדם", אמר בן זוגה לשעבר של המנוחה

כל הסריקות שנערכו אחר מריה זבידאת בימים האחרונים העלו חרס: צוותים גדולים של שוטרים, מתנדבים ופרשים הפכו כל אבן באזור חיפה, עד שהבוקר התגלתה גופתה. במשטרה מעריכים כי היא נרצחה, ומוחמד יאסין - ראש מועצת בסמת טבעון - הכפר שבו התגוררה, האשים כי האחראי לכך אף הוא תושב הצפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר אחרי איתורה בלא רוח חיים הגיעו לזירה קרובי משפחתה של מריה - ובהם גם בן זוגה לשעבר."זה מעשה אכזרי", אמר בכאב הגרוש, אחמד זבידאת. "מי שעושה דבר כזה הוא לא בן אדם. אני אפילו לא יודע מה קרה. זה כואב נורא".

שבוע חלף מאז החלה הפרשה - כשבתה של מריה, פעוטה בת שנתיים, נמצאה נטושה בבית קברות חשוך. גם כעת הוא אינו יכול להעלות בדעתו מי יכול היה להיות אחראי לחטיפת אם ובתה, רצח הראשונה והפקרת השנייה. בינתיים מתקשה הפעוטה לעכל את הטראומה שעברה ועדיין אינה מצליחה לתקשר עם סביבתה.

אתמול הוארך בפעם השנייה מעצרו של צעיר תושב הכפר שנחשד בנטישת הפעוטה והאם. במשטרה סבורים כי האיש, שטען כי לא עשה דבר אלא הסיע את מריה ובתה לאזור בית הקברות, קשור לרצח האכזרי והקשה.