20 ק"ג הרואין נתפסו בערבה

לוחמי יחידת מגן הצליחו למנוע הלילה, בתום מרדף במזג האוויר הסוער, הברחת 20 ק"ג של סם מסוג הרואין על ידי שני תושבי הפזורה הבדואית. במשטרה מעריכים כי שווי הסם נאמד בכ-350 אלף דולר

הסם שנתפס (משטרת מרחב נגב)

לוחמי יחידת מגן בשיתוף יס"מ ערבה ואגף המודיעין של פיקוד דרום סיכלו אמש הברחת סמים גדולה לישראל, כשעצרו שני תושבי הפזורה הבדואית בערבה בשנות ה-20 לחייהם. ברשותם נמצאו 20 ק"ג של סם מסוג הרואין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המרדף החל אמש סמוך לחצות כאשר שני החשודים נראו משוטטים באזור. שניות ספורות לפני שהצליחו לעלות על רכב המילוט, נתפסו השניים עם הסם ששוויו נאמד ב-350 אלף דולר. במשטרה מעריכים כי לאחר דילול החומר, שווי הסם היה צפוי לעלות לארבעה מיליון שקלים.

"משטרת ישראל מרחב הנגב משקיעה מאמצים רבים בלחימה בנגע הסמים. יעודה של יחידת מגן הפועלת בגבול הינו למנוע את ההברחות של הסמים לתוך המדינה", אמרו במשטרת מרחב הנגב. "התפיסה אמש הינה תוצאה של פעילות ממושכת ומקצועית ואין ספק כי תהיה לה השפעה ארוכת טווח על שוק הסמים".

לפני שבועיים הוגשה הצהרת תובע נגד חמישה תושבי הדרום, המתגוררים בבאר שבע ודימונה, בחשד שהיו מעורבים בהפעלת מפעל לייצור סמים. על פי החשד החשודים חומר לייצור הסם ממפעלים כימיים ואת הסמים יצרו בשטחים. לאחר מכן הועבר התוצר מהשטחים לצורך בדיקה והפצה בישראל.