חשד להתעללות בזרים באילת: "ראו את האריתראים ככספומטים מהלכים"

בית משפט השלום באילת האריך בשלושה ימים את מעצרם של שלושה צעירים החשודים שניצלו את מעמדם הבעייתי של זרים מאריתראה, שדדו מהם את כספם ואף הכו אותם. המשטרה: הם ראו אותם כטרף קל

"שדדו אריתראים". אילוסטרציה (רויטרס)

בעוד רבים מאשימים פליטים ומהגרים מאפריקה באלימות, בבית משפט השלום באילת הוארך בשלושה ימים מעצרם של שלושה צעירים החשודים בשוד והכאה של מספר אזרחים אריתראים בעיר הדרומית. המשטרה טענה בדיון כי מדובר במסכת התעללות בעובדים הזרים, שכן מפאת מעמדם "קל לשדוד אותם". לדבריהם, הם ראו בקורבנות "כספומטים מהלכים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העצורים חשודים בעבירות של שוד מזוין וקשירת קשר לפשע ותקיפה. באחד המקרים לפי החשד הם ניסו לשדוד נתין מאריתראה, תוך כדי שהם מכים אותו בראשו עם מוט ברזל. הם חשודים שגרמו לו לפציעות ודרשו ממנו את כספו. לאחר שזה נמלט מהם, הם פתחו אחריו במרדף ובזכות התערבות של אדם אחר הם נסו מהמקום. בשל האירוע, הוא נזקק לטיפול רפואי.

לאחר שאותרו על ידי המשטרה נמצא ברכבם טלפון סלולרי שנגנב מנתין אחר מאריתיאה. הם נחשדים במעורבות בתקיפה בנסיבות מחמירות של פליטים ומעשי שוד נוספים בעיר. השופטת שוש שטרית שהאריכה את מעצרם, אמרה כי מצאה "יסוד סביר לחשש כי שחרורם יכול ויביא לסיכון בטחונו של אדם או לסיכון בטחונו של הציבור".