פרשת נטישת הפעוטה: הוארך מעצר החשוד

בית המשפט האריך ב-4 ימים את מעצרו של תושב בשמת טבעון, החשוד בפרשת נטישת הפעוטה בת השנתיים באזור בחיפה והיעלמות אמה. לטענתו, הוא לקח את האם ובתה במכוניתו לבקשת האם והוריד אותם לא רחוק מהמקום בו נמצאה הפעוטה

בית משפט השלום בקריות האריך היום בארבעה ימים את מעצרו של הצעיר בן ה-23 מבשמת טבעון, שנעצר בחשד למעורבות בפרשת נטישת הפעוטה בת השנתיים שלשום בשעות הערב באזור חיפה, ובהיעלמות של אמה. הפעוטה ננטשה למשך כשעה ואותרה על ידי תושב האזור סמוך לבית קברות ליד הכפר איבטין. היא הועברה לידי כוח של משמר הגבול שסייר באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפעוטה נלקחה לבית החולים רמב"ם בחיפה, שם היא מאושפזת מאז בהשגחת העובדים הסוציאליים של בית החולים. לפי דובר בית החולים רמב"ם, דוד רטנר, מצבה של מצוין והיא זוכה ליחס חם ודואג.

לחדשות 2 באינטרנט נודע כי אתמול בצהריים הגיעו לבית החולים אביה של הפעוטה, סבה ואחותה בת ה-12. בשלב זה, במשטרה מתקשים להבין מה גרם לנטישתה של הילדה.

סנגורו של החשוד טוען כי "הסיבה היחידה למעצרו היא בגלל שהאם ביקשה שייקח אותה לאזור בו נמצאה הילדה. הוא עשה את מה שביקשה וברגע ששמע על מציאת הילדה, התייצב בתחנת המשטרה ומסר עדות, אך אינו קושר עצמו לסיפור". במשטרה מנסים לבדוק אליבי, לפיו החשוד היה בכפר בזמן האירוע.

המשטרה מחפשת אחר האם הנעדרת

במקביל להארכת מעצר החשוד, במשטרה בודקים מספר כיווני חקירה בנוגע לתעלומת נטישת הפעוטה, וכן לנסיבות היעדרותה של האם. המשטרה הפיצה קריאה לסיוע הציבור באיתור האם, מריה זבידאת, בת 38 תושבת בשמת-טבעון.

מממצאי חקירת המשטרה עולה כי זבידאת נראתה לאחרונה סמוך לביתה ב-4 בינואר. ב-17:00. גובהה 1.70 מ', מבנה גופה רזה, שיערה ארוך ושחור. בפעם האחרונה בה נראתה, היא לבשה חליפת טרנינג בצבע כהה. כל היודע פרטים על מקום הימצאה מתבקש ליצור קשר עם תחנת זבולון 048464400 או למוקד 100.