משפחת הקשישה שנאנסה: "הוא תקף לנגד עינינו"

קרוביה של בת ה-83, שנאנסה על פי החשד בידי אריתריאי בדרום ת"א, מתארים את ההלם והזעזוע. אחיינה סיפר: "ראינו את האכזריות הזאת, נעמדנו מולו והוא ברח - זה שוק של החיים". אחיה של הקשישה: "היא סיפרה איך נתן לה מכות כשניסתה לצעוק"

תקיפת הקשישה בדרום תל אביב, שעל פי החשד נאנסה בידי אזרח אריתריאי, עוררה זעזוע וזעם רב בקרב התושבים באזור, שמותחים ביקורת על אזלת היד של הרשויות. בני משפחתה של הקשישה בת ה-83, שהפתיעו את התוקף בזמן שביצע את זממו, מספרים הערב על המחזה הקשה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"פתאום ראינו אותו מבצע בה את הדבר הזה, את האכזריות הזאת, ונעמדנו מולו", מספר האחיין של הקשישה, שנאנסה במשך שעות בביתה. "באותו רגע אתה לא יודע אם הוא חמוש, מי הוא, מה הוא. הוא ברח ומיד צלצלנו למשטרה. היום שהודיעו לנו שתפסו אותו ואנחנו כל כך שמחנו. זה הלם של החיים הדבר הזה, אתה מרגיש את הפגיעה גם בך".

אחיה של הנאנסת תיאר את הרגעים שאחרי התקיפה. "היא התחילה לצעוק, לבכות, להגיד 'ככה הוא עשה לי, מתשע עד אחת הוא שוכב עליי ככה'. היא סיפרה שכשצעקה הוא נתן לה סטירות על הפנים, סתם לה את הפה ביד", אמר האח שסיפר כי המשפחה בהלם: "הוא עשה לה משהו לגמרי אכזרי, לא התחשב בגיל שלה".

עו"ד גלאון קפלינסקי מהסנגוריה הציבורית אומר כי החשוד, קטין יליד אריתריאה ששוהה בארץ באופן לא חוקי, מכחיש כל קשר לפרשה.

הערב: הפגנה נגד המסתננים בדרום ת"א

ההפגנה הערב בדרום תל אביב (חדשות 2)

100 מפגינים התכנסו הערב לעצרת מחאה באזור התחנה המרכזית בתל אביב נגד שהותם של המסתננים מאפריקה בשכונותיהם. תושבי השכונות וגם פעילי רשימת "עוצמה לישראל" דרשו בהפגנה גירוש מיידי של המסתננים מהארץ. המשטרה נפרסה בכוחות מתוגברים באזור העצרת כדי לשמור על הסדר - גם לאור ההתקפות האלימות שבוצעו נגד זרים בקיץ האחרון, אחרי הפגנות דומות.

תושבת דרום העיר שהגיעה למחות סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על תחושת חוסר הביטחון שמלווה אותה בחודשים האחרונים. "זה לא אירוע בודד וזה לא רק האונס הזה", הבהירה. "האירוע שוב מציף את הבעיה, יש כאן מדי יום פשעים נוספים שהמסתננים מבצעים".

ח"כ מיכאל בן ארי, ממארגני ההפגנה, טען בפני התושבים שהתקבצו במקום כי הממשלה נכשלה בטיפול באוכלוסיית הזרים בעיר. "יש כאן אנשים שגרו כאן 70 ו-80 שנים, הם לא זוכרים שהיתה כאן פשיעה כשאת לפני כן".