זעם בפ"ת: "לעבריינים אין גבולות"

מלחמה ארוכה בין שתי כנופיות מסכנת את חיי התושבים בעיר. אמש, סמוך למתנ"ס, חוסל שם עבריין - החיסול השלישי בחודשים האחרונים. "המשטרה צריכה לעבוד לעומק יותר", דורש סגן ראש העיר

ביום שאחרי החיסול הפלילי בלב העיר בו נהרג אדם המוכר למשטרה, תושבי פתח תקווה ההמומים עדיין מעכלים את הנס. למרות שהפיצוץ אירע סמוך למתנ"ס עמוס, אף אדם לא נפגע. ובעיר כבר נשמעות הקריאות למשטרה להגביר את המלחמה בפשע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"העבריינים האלה לא יודעים גבולות", אמר הבוקר סגן ראש עיריית פתח תקווה, יעקב בן שמחון, בריאיון לחדשות 2. "כנראה שהמשטרה צריכה לעקוב אחריהם יותר ולהיצמד אליהם יותר. הפעולות האלה עוד חלילה יסתיימו באסון, ואז סדרי החשיבה שלנו ישתנו".

"אנחנו חייבים להקדים תרופה למכה", הדגיש בן שמחון. "אנחנו בקשר הדוק עם המשטרה. נקיים היום פגישה עם מפקדת התחנה כדי להיוועץ איתה. לא ניתן לפעול במקום המשטרה, רק איתה. רק עבודה לעומק של בילוש, חקירה ומודיעין תמנע את הפעולות הללו - ולא הדברים השגרתיים".

הבוקר הותר לפרסום כי בפיצוץ נהרג שאול ועקנין, תושב פתח תקווה בן 45. ועקנין היה מוכר למשטרה מתחום עבירות סמים.

"שמענו פיצוץ שנשמע מאוד קרוב ומפחיד", סיפרה ליאורה פסקר, עדת ראייה. "היינו מאתיים נשים במתנ"ס והמאבטח אמר לנו להיכנס למקלט כי זה נשמע כמו אירוע חבלני בהתחלה. האוטו שלי היה ממש צמוד לאופנוע, כשיצאתי החוצה נדהמתי לראות שצד הרכב התרסק כתוצאה מהפיצוץ".

מנהלת המתנ"ס המקומי שלי שמש סיפרה לעיתון "ידיעות אחרונות" כי בדרך נס ילדים לא נפגעו. "המזל הגדול הוא שמרבית הילדים נכנסים ויוצאים דווקא מהצד השני של המבנה ולא מהצד בו קרה הפיצוץ", סיפרה. אחד השכנים שמתגורר ברחוב הסמוך שיחזר גם הוא את מאורעות אמש: "שמענו קול פיצות אדיר והחלונות בבית זזו, זה היה מאוד מפחיד. כשיצאנו החוצה ראינו על המדרכה חלקי פח מפויחים".

זירת הפיצוץ בפ"ת, אמש (דוברות זק"א)

הערכת המשטרה: קרב כנופיות בלב העיר

לדברי המשטרה, בפתח תקווה פועלות מזה תקופה ארוכה שתי כנופיות מסוכנות שלא בוחלות בשום אמצעי כדי לפגוע זו בזו בסכסוך על טריטוריה ושליטה. מדובר בניסיון החיסול השלישי בקרב הזה בחודשים האחרונים. רק לפני שבוע וחצי נפצע אדם באורח בינוני עד קשה בפיצוץ רכבו.

מחקירת הפיצוץ הקטלני עולה שועקנין ירד מרכב שהביא אותו עד לפתח ביתו. כשהתקרב לאופנועו הממולכד שעמד בשביל הכניסה לבית, הופעל המטען מרחוק - הוא נפצע פצעים קשים ולאחר מספר שעות נקבע מותו.