מלחמת כנופיות קטלנית בלב פתח תקווה: הפיצוץ אירע ליד מתנ"ס עמוס

במשטרה חושדים שפיצוץ האופנוע בו נהרג אמש גבר בן 44 בפתח תקווה, הוא רק חלק מסדרת פיצוצים וניסיונות חיסול בין שתי כנופיות שמטילות טרור בעיר. מחקירת האירוע עולה שמי שהפעיל את המטען, עקב אחר ההרוג עד שהגיע לביתו

זירת האירוע, הערב (דוברות המשטרה)

במקרים כאלה נהוג להגיד ש"רק בנס" לא נפגעו אזרחים. אבל הפיצוץ שאירע אמש בפתח תקווה, בו נהרג אדם אחד המוכר למשטרה, הוא על פי החשד רק חלק ממלחמת כנופיות שפוגעת בחייהם של תושבי העיר כבר חודשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפתח תקווה פועלות שתי כנופיות מסוכנות, שלדברי המשטרה לא בוחלות בשום אמצעי כדי לפגוע זו בזו במשך תקופה ארוכה, בסכסוך על טריטוריה ושליטה. מדובר בניסיון החיסול השלישי בקרב הזה בחודשים האחרונים: במקרה הראשון יעד החיסול חש תוך כדי נסיעה שמשהו לא תקין ברכבו, עצר בצד הדרך - וגילה את המטען. לפני שבוע וחצי נפצע אדם באורח בינוני-קשה בפיצוץ רכבו. לפני חודשיים הוטמן המטען דווקא בבניין שבו גר האיש אותו ניסו לחסל, המטען התפוצץ ואיש לא נפגע.

בשל חומרת האירוע אמש, הועברה החקירה לימ"ר מרכז בראשות נצ"מ יגאל בן שלום, שגם הגיע לזירה. כוחות גדולים של המשטרה אספו ממצאים במקום, כמו גם צוותי הזיהוי הפלילי, במטרה לאתר קצה חוט באשר לזהות מטמיני המטען ושולחיהם.

מחקירת הפיצוץ הקטלני עולה שההרוג, המוכר למשטרה, ירד מרכב שהביא אותו עד לפתח ביתו. כשהתקרב לאופנועו הממולכד שעמד בשביל הכניסה לבית, הופעל המטען מרחוק - האיש נפצע פצעים קשים ולאחר מספר שעות נקבע מותו.

כל זה קורה מול המתנ"ס השכונתי, בשעה שבה היו שם אנשים רבים בפעילות חברתית. במקום ישנו גם מרכז נוער.