חשד: מטפלים התעללו בקשישים

היום נחשפת פרשה דומה גם בנהריה - שני מטפלים בבית אבות בעיר נעצרו בחשד שתקפו קשישים המתגוררים במקום ומוגדרים חסרי ישע. בין היתר נטען כי אחד מהם בעט בראשו של קשיש נכה. במשטרה חושדים כי יש מעורבים נוספים

שוב: חשד להתעללות בחסרי ישע. אילוסרטציה (רויטרס)

כחודשיים אחרי פרשת ההתעללות וההזנחה בבית החולים הפסיכיאטרי נווה יעקב בפתח תקווה, נחשפת פרשה קשה גם בבית אבות בנהריה, שבמרכזה חשד להתעללות בחסרי ישע מצד המטפלים בהם. שניים מהעובדים נעצרו ובמשטרה חושדים שיש מעורבים נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפרשה החלה בתחילת החודש, כשמנהל המוסד פנה למשטרה בעקבות מידע שקיבל, לפיו אחד המטפלים במקום, תושב עכו בשנות ה-60 לחייו, בעט בראשו של קשיש נכה אחרי שזה החליק מכסא הגלגלים אליו הוא מרותק.

החשוד נעצר והועבר לחקירה, במהלכה הכחיש את המיוחס לו. למרות זאת, במשטרה טוענים כי הצליחו לגבש די ראיות ומחר יוגש לבית משפט השלום בקריות כתב אישום נגדו.

בין העבירות המיוחסות לו: התעללות בחסר ישע בידי אחראי. בעקבות החקירה עלו חשדות גם נגד מטפל אחר באותו מוסד, תושב הכפר שייח דנון ליד נהריה בשנות ה-40 לחייו, לפיהם נהג להתעלל בקשישים בהם טיפל.

החשוד השני נעצר אתמול, והיום הוארך מעצרו בשלושה ימים. במשטרת נהריה ממשיכים בחקירה וסבורים כי יש מעורבים נוספים וכי מדובר בפרשת התעללות בהיקף רחב יותר.