הערכה: נר בסאונה גרם לדליקה

בבתי החולים מאושפזים חמישה מנפגעי השריפה בספא בהרצליה, כשמצבם של שניים מהם מוגדר קשה. במשטרה ובכוחות הכיבוי בודקים את נסיבות התלקחות האש וצפויים לזמן לחקירה את בעלי המקום בחשד לרשלנות שגבתה את חייו של שלום בסון, מנהל סניף בנק הפועלים ברחוב מונטיפיורי בתל אביב

בבוקר שאחרי אסון השריפה בספא בהרצליה, ממשיכים במשטרה ובכוחות הכיבוי לחקור את נסיבות התלקחות האש שגבתה את חייו של שלום בסון - מנהל סניף בנק הפועלים ברחוב מונטיפיורי שבתל אביב. הוא הגיע ל"יום כיף" שנערך במקום יחד עם חבריו לעבודה, שאחת מהן מאושפזת במצב קשה כשהיא מורדמת ומונשמת. מצבה של אישה נוספת קשה גם כן, ושלושה אחרים נפגעו קל. הבוקר גוברת ההערכה כי נר שדלק במתחם הסאונה הוא שגרם לטרגדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפקד תחנת הכיבוי בהרצליה, טפסר בכיר אייל כספי, אמר הבוקר לחדשות 2: "בתוך מוקד השריפה איתרנו מספר נרות, ויש סבירות גבוהה שהם היו הגורם לדליקה". עוד התברר כי אחת הדלתות בספא ננעלה ומנעה מיושבי הסאונה להימלט החוצה.

כספי התייחס גם לעובדה שבניגוד לתנאי הרישוי - לא ניתן לספא אישור בטיחות מטעם מכבי האש. "בעבר נכנס מפקח שלנו באקראי למקום", סיפר. "הוא ביקש לעצור את ההליכים ולהגיש תכניות בטיחות על פי חוק, ואנחנו העברנו להם הנחיות באשר לאופן שבו הם צריכים לפעול".

האש כילתה את הספא (חדשות 2)

במקביל, צפוי להיחקר היום בעליו של הספא בחשד לרשלנות. מפקד מרחב ירקון, תת-ניצב יורם אוחיון, אמר הבוקר כי בעבר סירבו שני גופים שונים להעניק רישיון עסק למקום, בין היתר בעקבות תקלות שהתגלו במערכת הכיבוי.

"יש לנו כיוון חקירה ברור וכרגע אנחנו מתמקדים בבדיקה האם הייתה רשלנות ואת הליכי הרישוי", אמר אוחיון - שציין כי "גם בעלי הספא עברו טרגדיה, אבל אם מערכת כיבוי האש לא הייתה תקינה - נראה שמדובר ברשלנות חמורה ביותר שיש לבדוק לעומק".

בעל המקום, שנפצע אף הוא בדליקה, נחקר חקירה ראשונית ושוחרר לקבלת טיפול רפואי. הוא צפוי להיחקר בהמשך.