חשד: רשלנות הביאה לטרגדיה

אדם אחד נהרג וחמישה נפצעו כשדליקה פרצה בספא בהרצליה בשעה שמקום נערך יום כיף לעובדי בנק. מחקירה ראשונית של המשטרה וכיבוי האש עולה כי המקום פעל ללא רישיון עסק בתוקף בחצי השנה האחרונה. " הרחתי עשן וראיתי את האנשים בורחים מהספא בצעקות", סיפר אחד מעדי הראייה

עובדי סניף מונטיפיורי של בנק הפועלים הגיעו אתמול ליום גיבוש בספא "דלוס" שבמרינה בהרצליה. שריפה שפרצה לפתע במקום, שעל פי החשד לא החזיק ברישיון עסק, הפכה את יום הכיף לטרגדיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל סניף הבנק, שלום בסון תושב הרצליה בן 52 ואב לשניים, נהרג לאחר שלא הספיק להימלט מהספא הבוער ושאף כמויות גדולות של עשן. צוותי הצלה שהגיעו למקום ביצעו בו ניסיונות החייאה ופינו אותו לבית החולים, שם נאלצו לקבוע את מותו.

במשטרה ובשירותי הכיבוי ממשיכים לחקור את נסיבות השריפה, אך כבר מדברים שם על חשד לרשלנות. מפקד מרחב ירקון במשטרה, תת ניצב יורם אוחיון, אמר הבוקר לגלי צה"ל כי שני גופים שונים סרבו להעניק רישיון לעסק, בין השאר, כנראה, בשל תקלות במערכת הכיבוי במקום. בעיריית הרצליה וברשות הכיבוי מסרו כי בחצי השנה האחרונה, מאז שופץ הספא, הוא פעל ללא אישורי בטיחות מתאימים וכשאין ברשותו רישיון עסק בתוקף.

חמישה בני אדם נוספים נפגעו מהשריפה הקשה, שתיים מהם באורח קשה והשאר באורח קל. אבישי עמר שהיה במקום בזמן השריפה סיפר: "התחלתי לשמוע צעקות ממש לפני שהגיעו כל האמבולנסים והכבאיות. הרחתי עשן וראיתי את האנשים בורחים מהספא בצעקות".

עדי ראייה נוספים סיפרו כי באי הספא יצאו מהבניין הבוער כשלגופם חלוקי רחצה בלבד. איציק גרמן, חובש הצלה גוש דן שהגיע למקום דקות ספורות לאחר המקרה סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי "כוחות הכיבוי עמלו קשה מאוד כדי לחלץ את הפצועים דרך חלון של מסעדה סמוכה".