חג מולד בצפון: ביצים על מתפללים בכנסייה

צעירים אלמונים התפרצו לכנסייה בכפר בצפון והחלו ליידות ביצים על המתפללים שנערכו לקראת תפילת המיסה לפני כניסת חג המולד. בכפר טוענים כי הצעירים נשלחו על ידי מוסלמים קיצוניים כדי לחבל באווירת החג

קבוצת צעירים התפרצה אמש לכנסייה בכפר מאכר, הסמוך לעכו, והחלה לזרוק ביצים לעבר המתפללים שנערכו לתפילת המיסה לפני כניסת חג המולד. בכנסייה חושדים כי הצעירים האלמונים נשלחו על ידי קיצוניים על מנת לחבל בתפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"זה היה מקרה חריג בו צעירים משליכים ביצים לעבר מתפללים", אמר לחדשות 2 באינטרנט הכומר דימיטרי מוסא, ראש העדה האורתודוקסית בכפר מאכר. "אמנם זה לא האירוע הראשון מסוג זה, זהו המקרה הרביעי, אך במקרים קודמים הסתפקו משליכי הביצים בהשחתת קירות ודלת הכנסייה. הפעם הם גם נכנסו פנימה וזרקו ביצים על המתפללים".

בעדה האורתודוקסית בכפר חושדים כי קומץ קטן של צעירים, שככל הנראה נשלחו על ידי מוסלמים קיצוניים, ניסו לחבל באווירת החג ולסכסך בין מוסלמים לנוצרים בכפר. הכומר מוסא טוען כי לא ישיגו את מטרתם: "מימי ההיסטוריה של הנביא מוחמד היו יחסים טובים בין מוסלמים לנוצרים", אמר.

רצפת הכנסייה אחרי האירוע (חדשות 2)

סעיד אבו דלאם, איש ציבור תושב הכפר, אמר: "הזדעזעתי כששמעתי על האירוע. כמוסלמי אני מגנה בתוקף המעשה החמור הזה, במיוחד בערב חג המולד כשעיני העולם לעבר ישראל. הקיצוניים האלה באים ועושים מעשה כזה מזעזע. אני מקווה שיבואו על עונשם".

לאחר התקרית הגיעו כוחות משטרה לכנסייה והחלו לחקור את נסיבות האירוע.