מסתמן: זועבי תואשם בהסתה

לאחר שסירבה פעמיים לדרישת המשטרה להתייצב לחקירה, ימליץ היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, להעמיד לדין את ח"כ חנין זועבי בכפוף לשימוע, בעקבות אירוע שבו קיללה על פי החשד שני שוטרים ערבים. אם תועמד לדין, תואשם זועבי בהסתה

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, הודיע היום (שלישי) כי הוא שוקל להעמיד לדין את ח"כ חנין זועבי בכפוף לשימוע, זאת בגין הסתה לאלימות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההחלטה התקבלה לאחר שהיועמ"ש בחן את ממצאי החקירה בעניינה של זועבי, בעקבות תקרית שאירעה בחודש אוקטובר האחרון, שבו על פי החשד קיללה זועבי שני שוטרים ערבים במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בנצרת. במהלך התקרית הטיחה חברת הכנסת בשניים דברים קשים, ואף קראה לאזרחים לירוק עליהם, כך על פי המיוחס לה. במשטרה הוחלט אז לנקוט בכל ההליכים הדרושים על מנת לבחון פתיחה בחקירה פלילית נגדה.

חברת הכנסת מירי רגב אמרה בתגובה לדברים כי "יש להעביר מסר לחברי הכנסת הערבים והיהודים כאחד שאף אחד לא מעל החוק". עוד הוסיפה רגב כי "הגיע הזמן להסיר חסינותה של זועבי ולהדיחה מהכנסת".

שר החוץ אביגדור ליברמן אמר כי זועבי "לא צריכה לעמוד לדין רק על מקרה ספציפי של העלבת עובד ציבור אלא על כך שהיא חותרת באופן קבוע וגלוי נגד מדינת ישראל".

בעקבות התקרית זומנה זועבי להתייצב לחקירה במשטרה לפחות פעמיים. בשני המקרים סירבה לשתף פעולה עם החקירה תוך שהיא משתמשת בחסינות שניתנה מתוקף היותה חברת כנסת.