המשטרה ממליצה: בן אליעזר לדין על שוחד

המשטרה הודיעה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד הח"כ והשר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר וממליצה להאשימו בשוחד, מרמה והפרת אמונים. את אנשי העסקים ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי הומלץ להעמיד לדין בגין מתן שוחד. פרקליט בן אליעזר: "הוא נחוש להיאבק על שמו הטוב חרף מצבו הרפואי המורכב"

המלצה להעמיד לדין: ח"כ בן אליעזר (AP)

עוד נבחר ציבור בישראל ייאלץ להיאבק על שמו בבית המשפט: המשטרה הודיע כי נמצאה תשתית ראייתית להעמיד את חבר הכנסת הפורש בנימין בן אליעזר לדין, והם ימליצו לפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביחידת להב 433 הסתיימה החקירה, שעניינה חשד לביצוע עבירות שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס על ידי השר לשעבר ואחרים, והתגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות על ידו ועל ידי עשרה חשודים נוספים, על פי טענת המשטרה.

ג'קי בן זקן (חדשות 2)

על פי החשד, החל משנת 2006, בעת כהונתו של ח"כ בן אליעזר כשר התשתיות ובהמשך כשר התמ"ת, אנשי עסקים המקורבים אליו העבירו לידיו סכומי כסף גבוהים בתמורה לקידום אינטרסים עסקיים שלהם. בנוסף, נחקרה פעילות הלבנת הון של בן אליעזר בהיקף של מיליוני שקלים, שהוסוותה על פי החשד, בחשבונות בני משפחתו, בהמרות כספיות אצל חלפני כספים (צ'יינג'ים) כשעל פי החשד, הכסף שימש בין היתר לרכישת נכסי נדל"ן ובחלקו הוסתר במזומן בכספת בבנק.

המלצה להעמיד לדין גם את בן זקן ונניקשווילי

בתום החקירה הוחלט כי קיימת תשתית ראייתית מספקת כנגד ח"כ בן אליעזר לביצוע עבירות לקיחת שוחד, הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים ועבירות מס. בנוסף לבן אליעזר, במשטרה טוענים כי  התגבשה תשתית ראייתית לביצוע העבירות המיוחסות למספר חשודים נוספים ובהם ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי.

פרקליטיו של בנימין (פואד) בן אליעזר, עורכי הדין נבות תל צור וטל שפירא, מסרו כי פואד דוחה את המלצות המשטרה מכל וכל: "במשך 60 שנה שירת בן אליעזר את מדינת ישראל נאמנה ובתחושת שליחות, והוא נחוש להיאבק על שמו הטוב חרף מצבו הרפואי המורכב. אנו מקווים ומאמינים, כי בחינה יסודית ומעמיקה של החומר על ידי הפרקליטות, תעלה תמונה שונה לחלוטין".

ב-30 השנים האחרונות הוא כיהן בתשע קדנציות כחבר כנסת ובקדנציה האחרונה אף נחשב לחבר הכנסת הוותיק ביותר בבית הנבחרים. הוא כיהן בעברו כשר הביטחון וממלא מקום ראש הממשלה, שר הבינוי והשיכון, שר התשתיות, שר התקשורת ושר התמ"ת. כמו כן, הוא כיהן בעבר כיו"ר מפלגת העבודה.