ההורים מכרו סמים - והחביאו בפחים

לאחר חודשים של האזנות וחקירות נחשפה רשת של סחר במריחואנה: 6 חשודים נעצרו, ביניהם גם בני זוג נורמטיביים ללא עבר פלילי, החשודים כי הפכו את ביתם לתחנת סחר בסמים. המסחר התבצע בקודים, ראיות הושמדו לאחר מעצר האב

הדירה של מ' ואשתו נראית כמו דירה רגילה: גרים בה אבא, אמא וילדות קטנות. לכאורה בית לתפארת, שבו ההורים עובדים ולאף אחד אין עבר פלילי. אך ליחידה המרכזית של תל אביב הגיע מידע שבפחי הזבל שלהם הסליקו בני המשפחה סם מריחואנה יקר מסוג הידרו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכיוון שהסם מאופיין בריח מפליל, האב יצא מדי פעם למשימת טיהור אוויר במסדרון. מכירת הסמים התנהלה בשיחות טלפון דיסקרטיות, שנחשפו בהאזנות חוקרי המשטרה, תחת פיקודו של נצ"מ גדי אשד. "תגיד לי, אחד או שניים? הוא פיקס כמו שאתה אוהב אותו", אמר האב לאחד הסוחרים שעבד איתו.

החקירה החלה אמנם באדם אחד, אבל לאט לאט נחשפה רשת של סוחרי סמים, בראשה עומד עבריין המקורב לארגון פשיעה. האזנות הסתר חשפו את השיטה. הכנופיה הפיצה את הסם במכוניות לרשת של סוחרים בתל אביב ושיחות הטלפון עם הקונים הפוטנציאליים התנהלו בקודים: "מה עם המסטיקים? אתה רוצה אלף חתיכות או לא? יש אנשים שרוצים לקחת בלעדיות על תל אביב", אמר אחד הסוחרים לחברו.

"תזרקי את כל מה שיש בבית"

עו"ד ירון גיגי, פרקליטו של אחד הנאשמים, טען לעומת זאת כי "המשטרה מנסה לתת פרשנות מטעה ומוטעית לדעתי של האזנות הסתר, וזה הדבר היחידי שלכאורה מקשר אותו. אין שום ראיה- ישירה או עקיפה - שמקשרת בין הדברים".

במשך חודשים התנהלה החקירה עד שהאב מ' נעצר, ולא ענה לטלפון. חבריו הבינו מה קרה - והורו לאשתו להעלים ראיות: "כל מה שיש בבית - תזרקי את זה, תתלשי את מה שיש במרפסת".

נשאלת השאלה מה גורם לאדם נורמטיבי לעסוק בסחר בסמים? רפ"ק שרון מלכה, שהיה מעורב בצוות החקירה, אמר כי החשוד טען שנקלע לקשיים כלכליים ולכן פנה לסחר בסמים כדי לאזן את מצבו. במשך מספר חודשים התנהלה החקירה עד שמ' נעצר.

הוא לא ענה לטלפון וחבריו שהבינו מה קרה, החלו להעלים ראיות. כתב אישום חמור הוגש כנגד שישה מחברי הכנופיה כולל מ' ואשתו, על שהפכו לכאורה את ביתם לתחנת סמים.