פצצה מתקתקת: 215 פדופילים ללא פיקוח

נתונים שמפרסמת יחידת הפיקוח על פדופילים של שירות בתי הסוהר חושפים תמונת מצב עגומה באשר לפיקוח ולטיפול להם זוכים עברייני המין שסיימו לרצות את תקופת מאסרם - כך חושף עיתון "מעריב". החשש: עד שלא ייבנה הוסטל לטיפול יסתובבו רבים מהם באזורי מגורים ובקרבת ילדים

מאות פדופילים ללא טיפול ראוי, ארכיון (חדשות 2)

פצצה מתקתקת: למעלה מ-200 פדופילים שסיימו לרצות תקופת מאסר בגין תקיפה מינית בילדים לא זוכים לטיפול ראוי ושוהים מזה מספר חודשים באזורי מגורים מבלי שעברו כל טיפול ושיקום - כך מפרסם הבוקר עיתון "מעריב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי נתונים שמפרסמת יחידת צור של שירות בתי הסוהר שתפקידה לפקח על עברייני המין, בישראל מסתובבים חופשי כ-650 פדופילים שביצעו בעבר עבירות מין בילדים ונמצאים תחת פיקוח השב"ס. כ-215 מהם המוגדרים כבעליי סטייה קשה, לא זוכים לטיפולים הפיזיים והנפשיים אותם הם זקוקים לקבל - זאת משום שרק בעוד כשנה צפוי להיפתח הוסטל ראשון שאמור להעניק להם את תוכניות השיקום המתאימות.

החוק המסדיר את סוגיית שיקום עברייני המין בילדים הועבר בכנסת הנוכחית אך הוא טרם נכנס לתוקף. תקציב של כ-22 מיליון שקלים צפוי ללוות את הפרויקט שבמסגרתו יוקם ההוסטל הטיפולי, אך בנייתו תימשך כשנה במהלכה ימשיכו עברייני המין להסתובב באופן חופשי באזורי מגורים ובקרבת ילדים. על פי הערכות שונות, על מנת לפקח על כל הפדופילים תידרש בנייה של מספר הוסטלים נוספים ברחבי הארץ.

מחקרים בעולם גורסים כי עברייני המין עלולים לתקוף במהלך ימי חייהם כ-60 עד 150 קטינים. יחידת צור שהוקמה לפני כ-6 שנים וזוכה לשבחים רבים, אינה מסוגלת לפקח באופן מלא על כל הפדופילים המסתובבים חופשי, זאת בשל משאביה המצטמצמים.

כעת נראה כי עד שלא יוקמו כל המרכזים שמעניקים טיפול לעברייני המין הם ימשיכו להסתובב חופשי בשכונות מגורים ללא קבלת הטיפול הפסיכולוגי וגופני הראוי. "פדופילים שהוגדרו כבעלי מסוכנות יכולים לחזור ולפגוע", מזהיר ד"ר יצחק קדמון, מנכ"ל המועצה לשלום הילד. "בנוסף ל-215 עברייני המין המוכרים, יש עוד מאות רבות שאינם בפיקוח, חלקם לא נתפסו עדיין".