השוטרים פרצו קיר באולם אירועים וחשפו מעבדת סמים

תושב בת ים נעצר בחשד לייצור סמים בתוך אולם אירועים ביבנה. השוטרים שהבחינו בריח כבד של סמים פרצו לבניין דרך חלון, שברו קיר גבס וצלחו מספר מכשולים עד שהגיעו למעבדה הסודית. צפו בתיעוד הפריצה

עצרו את החגיגה: בלשי היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז נגב גילו כי אולם אירועים סגור ביבנה שימש, על פי החשד, למטרות פליליות ומסוכנות לציבור. יצרני הסמים הפכו את שטח האולם כולו למעבדה ענקית שהוחבאה היטב מאחורי קיר גבס וידית סודית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבלשים הגיעו לאולם האירועים, הממוקם באזור התעשייה ביבנה, לפני כשבועיים. עם הגעתם חשו השוטרים בריח כבד של סמים, אך לא הצליחו לאתר את מקורו. לאחר סיור מסביב לבניין, זיהו חלון שהוביל לקיר גבס. לאחר ששברו את קיר הגבס מצאו דלת, אך היא לא נפתחה.

בחיפוש מדוקדק שערכו השוטרים התגלה כי מדובר ב"ידית קסמים" - מגרעת מיוחדת התחברה לידית שפתחה את הדלת לאולם. השוטרים הופתעו לגלות כי מעבדת הסמים השתרעה על שטחו של כל האולם, בו גודלו, יובשו ונארזו שתילי ההידרו. בזירה נמצאו כ-52 קילוגרם של סמי הידרו בשלבים שונים, בשווי מוערך של 3.5 מיליון שקלים. החשוד בגידול הסמים, תושב בת ים כבן 45, יובא היום (שני) לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט בבאר שבע.

מפקד ימ"ר נגב, סנ"צ עזרא אלישר, ציין כי המעבדה הוסתרה היטב בתוך מבנה חיצוני ורק בתום חיפוש מדוקדק נמצאה על ידי הבלשים. אלישר הדגיש כי "הלחימה הבלתי מתפשרת בנגע הסמים נמשכת כל העת תוך שימוש באמצעים טכנולוגים ומודיעיניים בשילוב יצירתיות ונחישות". כמו כן הבהיר מפקד הימ"ר כי בשבועיים האחרונים שני סוכנים הביאו להפללתם של עשרות חשודים בעבירות של סחר בסמים.