הוארך מעצר ה"אופנובנק 2": גבי קרסונסקי מראשון לציון, שוטר מג"ב לשעבר

בן 30 מראשל"צ, אב לילדה בת שנתיים. במשטרה חושדים שגבי קורסונסקי הוא האיש שעומד מאחורי 15 מעשי שוד ורצח של המאבטח יניב אנגלר ז"ל. דפוס ההתנהגות של ה"אופנובנק 2": חוזר ומכה במקום שבו הצליח בעבר. אביו של אנגלר הגיע לדיון והצהיר - "רוצה גזר דין מוות"

גבי קורסונסקי מראשון לציון, בן 30, הוא האדם שזכה לכינוי "האופנובנק 2", לאחר שנחשד בסדרת מעשי שוד וברצח מאבטח בנק הפועלים יניב אנגלר ז"ל. קורסונסקי הובא בצהריים להארכת מעצר ראשונה בבית משפט השלום ברמלה. מעצרו הוארך בשבעה ימים, ובית המשפט התיר לראשונה לפרסם את שמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשטרה מדגישים כי על פי הערכות, קורסונסקי, אב לילדה בת שנתיים ושוטר מג"ב לשעבר, הוא האיש שעומד מאחורי שורת מעשי השוד בשנה וחצי האחרונות באזור השפלה. אמש הוא נעצר במהלך ניסיון שוד בסניף בנק מזרחי-טפחות בנס ציונה. החוקרים מייחסים לו לא פחות מ-15 מעשי שוד אלימים ומעשה רצח אחד.

קורסונסקי חשוד שרצח ביריות את מאבטח סניף בנק הפועלים בבאר-יעקב, יניב אנגלר ז"ל. מאז ועד היום התנהל אחר החשוד מצוד נרחב, שככל הנראה נשא פרי אמש. אביו של אנגלר ז"ל, הגיע לדיון בבית המשפט והצהיר - "כל מה שאני רוצה בשבילו זה גזר דין מוות".

"אני רוצה לראות את האכזריות של הבנאדם הזה, שמטווח אפס ירה בבן שלי, לפחות ארבעה כדורים", אמר האב בכאב. "הייתי מאחל לו מוות. צריך להרוג אותו", הוא סיכם.

תחילת האירוע אמש בשעות הערב המוקדמות, כשהחשוד הגיע אל הסניף חמוש באקדח. חקירה ראשונית העלתה כי הוא ירה באוויר, ניגש לכספרית והודיע לה: "זה שוד, תני לי את הכסף". "היא העבירה לשודד את השטרות בקור רוח", נמסר בהודעת המשטרה. "כשיצא מהסניף, זינקו עליו שוטרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז - ועצרו אותו".

המשטרה ביקשה מבית המשפט להאריך את מעצרו ב-15 ימים, וזאת כשמייחסים לו רצח, 15 מקרי שוד מזוין ונשיאת נשק. בדיון דיווחו נציגי המשטרה כי קורסונסקי כבר ביצע שחזור של אחד ממעשי השוד בבת-ים. הוא לא משתף פעולה בחקירתו ועד כה הודה רק בשוד בבת ים ובמעשה השוד שבו נתפס אמש. חוקרי המשטרה עברו בחודשים הארוכים על סרטי מצלמות האבטחה ממעשי השוד שעל פי החשד ביצע קורסונסקי, מהם עלה שמדובר באיש מקצוע של ממש. החוקרים הצליחו להבין את דפוס ההתנהגות של ה"אופנובנק 2": הוא ישוב ויכה היכן שהצליח בעבר.