אבי המאבטח שנרצח: "מקווה שה'אופנובנק 2' יישב בכלא כל חייו"

שעות לאחר מעצר החשוד בהיותו בשרשרת מעשי השוד בבנקים, הביע אביו של יניב אנגלר ז"ל, שנורה למוות בבאר-יעקב, שביעות רצון מהתפתחות החקירה. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הדגיש: "זה לא ישיב את בני"

במשפחתו של המאבטח יניב אנגלר ז"ל, שנורה למוות בשוד בסניף בנק הפועלים בבאר-יעקב באוגוסט 2011 - הביעו הערב סיפוק ממעצרו הערב של האדם החשוד שבתוך שנה וחצי היה אחראי ל-14 מעשי שוד אלימים - ובהם האירוע שגבה את חיי בנם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש איזושהי נחמה שעצרו את הרוצח הזה", אמר אביו, אשר, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "מצד אחד, אני שמח על העבודה שהוא נעצר - אך את בני אף אחד לא יחזיר", הוסיף, והביע את תקוותו כי "אולי בכך שהוא יישב מאחורי סורג ובריח - מנענו את השוד והרצח הבאים". אביו של אנגלר ז"ל ציין, כי לדעתו רמת המסוכנות של החשוד גברה מאז שנרצח בנו.

"לא היה לו מה להפסיד", אמר. "עבור הרצח של יניב הוא היה מרצה את עונשו, אך הוא יודע שביכולתו להיכנס לסניף בנק, לשדוד ואם היה מרגיש מאוים על ידי מאבטח, לקוח או פקיד - לא להסס ולירות", ציין בביטחון והדגיש: "אני מקווה שהוא יישב בכלא למשך שארית חייו ושלא יזכה לראות אור יום".

חשד: "האופנובנק 2" נתפס בשפלה

הערב נעצר אדם החשוד במעורבות ביותר מתריסר מעשי שוד במהלך השנה וחצי האחרונות, שמאז ועד היום התנהל אחריו מצוד נרחב, שככל הנראה נשא פרי הערב.

תחילת האירוע בשעות הערב המוקדמות, כשהחשוד הגיע אל הסניף חמוש באקדח. חקירה ראשונית העלתה כי הוא ירה באוויר, ניגש לכספרית והודיע לה: "זה שוד, תני לי את הכסף". "היא העבירה לשודד את השטרות בקור רוח", נמסר בהודעת המשטרה. "כשיצא מהסניף, זינקו עליו שוטרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז - ועצרו אותו".

סניף הבנק בנס ציונה, הערב (חדשות 2)

כוח משטרה ערך מארב לחשוד מבעוד מועד, מחוץ לסניף שבו רק לפני פחות משנה ביצע שוד באותו סניף בנס ציונה. מורן, עדת ראייה להתרחשויות, סיפרה לחדשות 2: "ראיתי בן אדם נכנס לבנק, הוא נראה רגיל. אחרי כמה דקות הוא ירה ויצא החוצה עם שקית. אחרי כמה שניות המשטרה הגיעה. ירו בו והוא נפל על הרצפה".

"זו הצלחה מבצעית"

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב-משנה בנצי סאו, אמר הערב בזירה: "ארבעה לוחמים הצליחו ללכוד את השודד, שאנחנו מייחסים לו סדרה ארוכה של מעשי שוד - כולל רצח מאבטח הבנק בבאר-יעקב. ערכנו אחריו מעקב ממושך וקיימנו פעילות יזומה. בנינו פרופיל לפי הפעילות הפלילית שלו, ובזכותם של לוחמי הימ"ר ושוטרי מג"ב הפעולה הזו הסתיימה בהצלחה מבצעית".

עם זאת, הדגיש סאו כי פרטים רבים טרם התבררו. "אנחנו נמצאים בראשיתה של החקירה, יש צו איסור פרסום על פרטי החשוד ודרכי הביצוע שלו. הוא נמצא במשרדי החקירות שלנו. עם השלמת החקירה, בימים הקרובים, נוכל להביא את הפרטים לידיעת הציבור".