מקורבו של מיכאל מור חשוד בניסיון רצח "השוטר הנוקם"

העבריין מוטי אברהמי שהה בחודשים האחרונים בדרום אפריקה. בשבוע שעבר, כששב ארצה, קיבלו את פניו בנתב"ג חוקרי היאחב"ל שעצרו אותו בחשד שהיה מי שירה בשוטר לשעבר אלדד חדד. האחרון הורשע - יחד עם חבריו - בהטמנת מטעני חבלה בביתו של איש העולם התחתון בנהריה. הוא נפגע אחרי שהשתחרר מהכלא

אחרי שבמשך שנה וחצי התקשו במשטרה לאתר קצה חוט, חלה בימים האחרונים התפתחות משמעותית בחקירת ניסיון רצח "השוטר הנוקם", אלדד חדד. כך נודע הערב לחדשות 2. בשבוע שעבר נעצר מוטי אברהמי, עבריין מוכר בשנות ה-30 לחייו, בחשד שירה בחדד וגרם לפגיעות חמורות בגופו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אברהמי נחשב יד ימינו של איש העולם התחתון מיכאל מור - שעמו נמלט בתחילת השנה לדרום אפריקה.

אברהמי נלכד בנמל התעופה בן-גוריון עם שובו ארצה, אחרי שבמקום המינו לו חוקרי היחידה לחקירת פשעים בינלאומיים (היאחב"ל). בתחילה הוא נחקר בחשד למעורבות בפרשת סחיטה באיומים ובניסיון רצח באילת, אך בהמשך "הצפינה" החקירה והגיעה עד נהריה.

הממצאים והראיות שעלו הביאו את השוטרים להודיע לאברהמי על כך שהוא החשוד המסתמן בניסיון לרצוח את חדד. האחרון, ששימש שוטר, הורשע יחד עם עמיתיו בהטמנת מטעני חבלה בביתו ובמכוניתו של מיכאל מור. הוא נורה זמן קצר אחרי שסיים לרצות את עונשו ושוחרר מהכלא.

פרקליטיו של אברהמי: "אילו היה מעורב בפרשה לא היה שב ארצה"

עורכי דינו של אברהמי, דורון נוי ויהלי שפרלינג, מסרו בתגובה כי מרשם מכחיש כל קשר לניסיון הרצח והבהירו כי "אילו היו מעורב בפרשה, הרי שבוודאי לא היה חוזר ארצה לבקשת המשטרה". הערב הוחלט בבית משפט השלום בראשון לציון לשחרר את אברהמי ממעצר, אולם במשטרה מיהרו לערער על ההחלטה ומחר ייערך דיון בנושא בבית המשפט המחוזי בלוד.

חדד, שעדיין מצוי בשיאו של הליך שיקום ארוך, הביע הערב סיפוק מההתפתחויות בפרשה וסיפר כי כבר בשבוע שעבר יצרו עמו חוקרי היאחב"ל קשר ובדקו האם קיימת בינו לבין אברהמי היכרות מוקדמת. הוא השיב בשלילה.