במה חשוד ה"אופנובנק 2"?

במשך חודשים ארוכים ניהלה המשטרה מצוד אחר השודד הסדרתי שזכה לכינוי "האופנובנק 2". השודד הצליח להטיל את אימתו על אזור השפלה, בסדרת מעשי שוד שבמסגרתו רצח לכאורה גם את יניב אנגלר שאבטח את סניף בנק הפועלים בבאר יעקב. במסגרת המעשים המיוחסים לו גם שוד אותו הסניף בו נלכד היום, בנק מזרחי טפחות בנס ציונה

נלכד החשוד בלא פחות מ-14 מקרי שוד. אילוס (חדשות 2)

שנה וחצי נמשך מצוד המשטרה אחר מי שזכה לכינוי ה"אופנובנק 2", לאחר שביצע על פי החשד סדרת מעשי שוד באזור השפלה. לא פחות מ-14 מקרים מיוחסים לו, כולל רצח מאבטח סניף באר יעקב של בנק הפועלים, יניב אנגלר ז"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בחודשים האחרונים התפרסמו בכל כמה שבועות כותרות דומות. בספטמבר האחרון היה זה שוד בנק בחולון, בשעת צהריים. בסביבות השעה 14:00 נכנס האיש, כשהוא רעול-פנים, לסניף הבנק שברחוב המשביר בעיר, איים על המאבטחת, גנב את נשקה וירה באוויר. איש לא נפגע.

אז הצליח השודד לברוח מהמקום כשבידו סכום כסף. כבר אז יוחסו ל"אופנובנק 2" למעלה מ-10 מקרי שוד. מאז שפעל בישראל רוני ליבוביץ', ה"אופנובנק" המקורי משנות ה-90, לא היה שודד שהניסיון לתפוס אותו ריכז כל-כך הרבה מאמץ משטרתי.

בחודש פברואר האחרון ניהלה המשטרה מצוד אחר אדם ששדד 200 אלף שקל מסניף בנק מזרחי-טפחות בנס-ציונה. דקות לפני שנסגר הבנק ירה החשוד מספר יריות באוויר ודרש מהעובדים לתת לו את הכסף. בסביבות השעה 19:00 הגיע החשוד, בעודו חובש קסדת אופנוע, לסניף הבנק שברחוב הבנים בעיר.

כיוון שעובדי הסניף התכוננו לסגירתו, הכספת במקום הייתה פתוחה. באמצעות איומי אקדח ומספר יריות באוויר הצליח האיש לשדוד מהעובדים סכום של 200 אלף שקל. דקות ספורות לאחר מכן הזעיקו העובדים את המשטרה למקום, ונפתחה חקירת נסיבות האירוע.  

לאורך חודשים ארוכים התרחשו כאמור מקרי שוד נוספים באזור המרכז ובמקומות אחרים בארץ, ומדפוס הפעולה שלהם עלה החשד כי מדובר באותו שודד.

המצוד נמשך עד לערב זה, בו הגיע החשוד פעם נוספת לזירת השוד בנס ציונה, וניסה להוציא סכומי כסף נוספים מאותו סניף של בנק מזרחי-טפחות בנס ציונה. הפעם השוטרים הציבו לו מארב, לאחר שהצליחו לדבריהם לפענח את דפוס הפעולה הקבוע שלו. הפעם זה נגמר במעצרו של האדם החשוד במעשי הרצח האלימים.