חשד: "האופנובנק 2" נתפס בנס ציונה

שוטרים הציבו הערב מארב לחשוד בשורת מעשי שוד וברצח המאבטח יניב אנגלר, מחוץ לסניף שכבר ספג את נחת זרועו. הערב הגיע האיש למקום פעם נוספת ואף ירה, אך למרבה המזל לא נפגע איש. כעת נבדק האם אכן מדובר באותו פושע מסוכן

אדם נעצר הערב במהלך ניסיון שוד בסניף בנק מזרחי-טפחות בנס ציונה. לפי ההערכה במשטרה, מדובר ב"אופנובנק 2" - החשוד שבתוך שנה וחצי היה אחראי ל-14 מעשי שוד אלימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקרה החמור מביניהם נרצח ביריות מאבטח סניף בנק הפועלים בבאר-יעקב, יניב אנגלר ז"ל. מאז ועד היום התנהל אחר החשוד מצוד נרחב, שככל הנראה נשא פרי הערב.

תחילת האירוע בשעות הערב המוקדמות, כשהחשוד הגיע אל הסניף חמוש באקדח. חקירה ראשונית העלתה כי הוא ירה באוויר, ניגש לכספרית והודיע לה: "זה שוד, תני לי את הכסף". "היא העבירה לשודד את השטרות בקור רוח", נמסר בהודעת המשטרה. "כשיצא מהסניף, זינקו עליו שוטרי היחידה המרכזית של מחוז מרכז - ועצרו אותו".

סניף הבנק בנס ציונה, הערב (חדשות 2)

כוח משטרה ערך מארב לחשוד מבעוד מועד, מחוץ לסניף שבו רק לפני פחות משנה ביצע שוד באותו סניף בנס ציונה. מורן, עדת ראייה להתרחשויות, סיפרה לחדשות 2: "ראיתי בן אדם נכנס לבנק, הוא נראה רגיל. אחרי כמה דקות הוא ירה ויצא החוצה עם שקית. אחרי כמה שניות המשטרה הגיעה. ירו בו והוא נפל על הרצפה".

"זו הצלחה מבצעית"

מפקד מחוז מרכז במשטרה, ניצב-משנה בנצי סאו, אמר הערב בזירה: "ארבעה לוחמים הצליחו ללכוד את השודד, שאנחנו מייחסים לו סדרה ארוכה של מעשי שוד - כולל רצח מאבטח הבנק בבאר-יעקב. ערכנו אחריו מעקב ממושך וקיימנו פעילות יזומה. בנינו פרופיל לפי הפעילות הפלילית שלו, ובזכותם של לוחמי הימ"ר ושוטרי מג"ב הפעולה הזו הסתיימה בהצלחה מבצעית".

עם זאת, הדגיש סאו כי פרטים רבים טרם התבררו. "אנחנו נמצאים בראשיתה של החקירה, יש צו איסור פרסום על פרטי החשוד ודרכי הביצוע שלו. הוא נמצא במשרדי החקירות שלנו. עם השלמת החקירה, בימים הקרובים, נוכל להביא את הפרטים לידיעת הציבור".