תיעוד: ירי והשלכת מטעני חבלה לעבר בית בכאבול

בשנה האחרונה סובל ניזאר עיד, תושב הכפר, מעשרות התנכלויות מצד גורמים לא מזוהים. ככל הנראה, בשל העובדה שאחיו רצח את בן-דודו על רקע סכסוך בתוך המשפחה. "אין לנו מושג מי האנשים האלה", אמר והפנה אצבע מאשימה למשטרה: "אם היה מדובר במשפחה יהודית - הם היו פועלים אחרת". כך זה נראה

לפני שנתיים רצח תושב הכפר כאבול שבגליל התחתון את בן דודו על רקע סכסוך משפחתי. מאז המקרה נפלו בני משפחתו ואחיו של הרוצח קורבן לעשרות אירועי ירי, השלכת מטעני חבלה לעבר ביתם והתנכלויות בלתי פוסקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"המשטרה מחכה שמישהו יירצח פה", אמר בכאב ניזאר עיד, בן המשפחה הסובל מהאירועים הקשים, בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "המצב הזה הוא בלתי נסבל". לטענתו, במשך השנה האחרונה נורו יותר מ-600 קליעים ויותר מ-20 מטעני חבלה הושלכו אל עבר ביתו. "כל הבית שלי מחורר מכדורי רובים", ציין והוסיף: "באחת מהפעמים ישבנו בסלון - והכדורים שרקו מעל לראשינו. אנחנו חיים במצב של טרור ופחד".

"אחי ישלם את עונשו, אך מדוע אנחנו צריכים לסבול?"

לדבריו, האירועים החלו כשנה לאחר שרצח אחיו את בן דודו בשל סכסוך בתוך המשפחה. "מתנהל נגדו הליך משפטי ודינו ייגזר בסוף", אמר עיד. "הוא יקבל את עונשו - אך מדוע אנו צריכים לסבול ממעשיו?", תהה. הוא ציין, כי בני משפחתו אינם חלק מעולם הפשע וכי מדובר באנשים נורמטיביים העוסקים במקצועות מכובדים. "אם היה מדובר במשפחה יהודית מקיבוץ הרדוף - אני בטוח שהמשטרה הייתה פועלת אחרת", הדגיש.

ממשטרת שפרעם נמסר בתגובה, כי "מדובר באירועים על רקע רצח במשפחה, בכל תלונה שהוגשה בוצעו עשרות פעולות חקירה לרבות מעצר חשודים, אולם לא בכל המקרים הושגו ראיות שיובילו לכדי הגשת כתבי אישום".