פרשת השחיתות מגיעה לבית היהודי? חשד שבעלי תפקידים העבירו תקציבים בניגוד לחוק

שבועיים לאחר שנחשפה פרשת השחיתות במפלגת ישראל ביתנו, במשטרה חוקרים חשד שלפיו גורמים במפלגות אחרות היו מעורבים אף הם. מידע חדש שהגיע לחוקרים מעלה חשד לפיו בעלי תפקידים בבית היהודי העבירו כספים באופן לא חוקי. במקביל, מנסה המשטרה לגייס שחקני חיזוק נוספים כדי לקדם את החקירה

החקירה מסתבכת. משרדי להב 433 (פלאש 90, יוסי זליגר)

חקירת השחיתות הציבורית הולכת ומסתעפת: בימים האחרונים נחקר חשד למעורבותם של כמה בעלי תפקידים בבית היהודי בפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במידע שהעביר עד מדינה שעמו נחתם הסכם רק בשבוע שעבר, ובקיא ומעורב היטב בפרטי החקירה. בשלב זה מדובר במידע ראשני, להבדיל מהפרשיות האחרות שנחקרות כבר יותר משנה.

על פי המידע שהעביר העד, שני בעלי תפקידים בבית היהודי היו מעורבים בהעברת תקציבים באותה שיטה שנחשפה בפרשיות האחרות. עד כה ממצאי החקירה לא העלו קשר כלשהו שמוביל לבכירים במפלגה.

החוקרים גייסו את רב המועצה?

במקביל, במשטרה מנסים לקדם את החקירה בדרכים יוצאות דופן בעזרת שחקני חיזוק. בשבוע שעבר זומן לחדר החקירות רב המועצה האזורית שומרון, אליקים לבנון, לא בתור חשוד בפרשת השחיתות, אלא במטרה לשכנע את אחד החשודים, ראש המועצה גרשון מסיקה, לשתף פעולה עם החוקרים.

"המשטרה לא שכנעה אותי להיות דובר שלה", אמר הרב לחדשות 2. "אני מוכן להודות שהגעתי לחדר החקירות, אבל מה שנעשה שם סמוי, בטח שלא ניתן לדבר עליו בעיתונות ובחדשות ערוץ 2".

במשטרה סירבו להגיב לידיעה באופן רשמי לידיעה, אך גורמים המעורים בחקירה סיפרו כי מסיקה רק ביקש להתייעץ ברבו.