חשד: פקיד בנק גנב מיליוני שקלים מלקוחות

עובד בסניף בנק הפועלים בטייבה נעצר בחשד כי גנב למעלה מ-5 מיליון שקלים מחשבונות של לקוחות הסניף. החקירה החלה בעקבות תלונה של הנהלת בנק הפועלים, שחשדה בהתנהלותו החריגה של הפקיד

הפקיד גנב כ-5 מיליון שקלים (חדשות 2)

פקיד בסניף בנק הפועלים בטייבה, שעובד במקום כבר כמה שנים, נעצר בחשד שגנב כ-5 מיליון שקלים מלקוחות. במשטרה אומרים: "הוא הצליח לעבוד על לקוחותיו ששמרו לו אמונים במשך שנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביקורת פנימית שגרתית של הנהלת הבנק העלתה שבוצעה מעילת ענק בחשבונות הלקוחות בסניף, במשך כמה שנים. במקביל, חשדו מספר עובדים בבנק בפקיד, תושב בקה אל גרבייה בשנות ה-40 לחייו, שהתנהג באופן "מחשיד", ולאחר ביצוע הבדיקה הבינו בסניף המקומי כי יש קשר בין התנהגותו של הפקיד למעילות שהתגלו בחשבונות של לקוחות רבים.

הנהלת הבנק פנתה מיד למשטרה, שפתחה בחקירה רשמית בניהול מחלק ההונאה במחוז המרכז, שהובילה למעצרו של הפקיד. "מפרטים ראשונים של החקירה עולה שהחשוד הצליח לעבוד על לקוחותיו ששמרו לו אמונים במשך שנים רבות, ויצר בפניהם מצג שווא לגבי המצב של חשבונות הבנק שלהם", אמר רב פקד רן בטאט, מפקד יחידת ההונאה מרכז, לחדשות 2 באינטרנט.

יחידת הביקורת הפנימית של הבנק טוענת כי העובד גנב מהלקוחות סכום העולה על 5 מיליון שקלים במשך שנים. בחקירתו הכחיש הפקיד את המיוחס לו. הוא אינו משתף פעולה עם החוקרים ושומר על זכות השתיקה. בית משפט השלום בכפר סבא הורה היום על הארכת מעצרו של החשוד ב-5 ימים.