הרב שגנב ספרי תורה - מדבר ומתנצל

רב היישוב ברוש בדרום מואשם שגנב ספרי תורה מבית הכנסת שלו - ספרים בשווי מאות אלפי שקלים. מדובר ברב יהודה רוזיליו שמביע חרטה עמוקה וטוען שנאלץ לעשות זאת משום שנקלע לחובות בשוק האפור. כעת הוא מדבר לראשונה עם התקשורת ומבקש להתנצל בפומבי

במשך 12 שנים כיהן יהודה רוזיליו כרב של מושב ברוש שבדרום. לפני חודש וחצי הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום חמור בגין גניבת ספרי תורה בשווי מאות אלפי שקלים. מאז הוא ירד למחתרת והתחבא מחשש לנקמה. היום הוא משוחח לראשונה עם חדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ריבונו של עולם נתן לי ניסיון שלא עמדתי בו", ניסה הרב להסביר. "אני מנצל את הבמה הזאת לבקש סליחה ומחילה. טעיתי. עד יומי האחרון אני אחזיר ואכפר על מה שחטאתי כלפי הציבור וכלפי ריבונו של עולם".

איש לא חשד ברב המוכר, עד שבמהלך ההקפות בחג שמחת תורה האחרון גילו להפתעתם המתפללים כי מספרי התורה הוצאו התכנים הכתובים על מגילות קלף והוחלפו בנייר קרטון. הרב רוזיליו נעצר והודה בגניבה. כל זאת בעקבות קשיים כלכליים אליהם נקלע וחוב של מאה ושישים אלף שקלים לשוק האפור, שתפח בתוך שמונה חודשים ל-700 אלף שקלים.

"זה קורה בשלבים, כמו סחרחורת", אמר הרב רוזליו, "אתה לא שם לב ולא מתכנן מראש. האנשים האלה מציקים בלילות ובימים. הם לא נותנים מנוחה, טלפונים בלילות, הם יודעים איפה אתה גר, הילדים, אישתך, נותנים אולטימטום - אם לא, הריבית תגדל".

משפטו של הרב רוזיליו יפתח בקרוב, במסגרתו הוא יואשם בקבלת דבר במרמה, הפרת אמונים ובעבירות של שישה סעיפי גניבה בנסיבות מחמירות.

פרקליטו, עורך הדין רפי ליטן, מנהל מגעים עם הפרקליטות בנוגע להסדר טיעון במהלכו יחזיר הרב את סכומי הכסף והספרים שגנב. "זה המקום להגיד לאנשים לא להתפתות", סיכם הרב רוזליו. "שיעזרו בחברים ובמשפחה - שלא יגיעו למצבים אליהם אני הגעתי".