החשד לשחיתות: מיליונים נמצאו בחשבון הבנק של מקורב לליברמן

במסגרת חקירת החשד לשחיתות בישראל ביתנו גילתה המשטרה 13 מיליון שקלים בחשבונו של השתדלן ישראל יהושע, מקורבו של היו"ר ליברמן - כך פורסם בקול ישראל. 2 מיליון שקלים נמצאו בחשבונות של ח"כ קירשנבאום ובעלה. במקביל נבדק חשד שמקופת המפלגה הועברו תקציבים ומשכורות פיקטיביות לעמותות

מיליונים בחשבון של מקורב לליברמן (רויטרס)

התפתחות בחקירת החשדות לשחיתות בקרב בכירים בישראל ביתנו: חוקרי המשטרה גילו 13 מיליון שקלים בחשבון הבנק של אחד החשודים בפרשה, השתדלן ישראל יהושע המקורב ליושב ראש המפלגה אביגדור ליברמן - כך דווח בקול ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף לכך מצאה המשטרה שני מיליון שקלים בחשבונות הבנק של סגנית שר הפנים פאינה קירשנבאום ושל בעלה. החקירה גם מעלה חשד שמקופת ישראל ביתנו הועברו תקציבים ומשכורות פיקטיביות לעמותות ולאישים שונים.

2 מיליון שקלים בחשבונות (פלאש 90)

סגן מפכ"ל המשטרה, ניצב ניסים מור, התייחס גם להאשמות שהפנה ליברמן נגד המשטרה ואמר כי החקירה בעיצומה וכי עם סיומה ייווכח הציבור שהיא נוהלה במקצועיות וללא כל שיקול פוליטי. ניצב מור שב והדגיש כי החקירה החלה לפני יותר משנה וכי ההחלטה על הפיכתה לגלויה התקבלה בטרם הוכרז על הקדמת הבחירות.

אמש פורסם בחדשות 2 כי המשטרה השלימה את פעולות החקירה בארבע מהפרשיות שנחקרות ושבכולן התגבשו ראיות שמבססות לכאורה המלצה לכתבי אישום נגד חשודים. מעורבותה של קירשנבאום בפרשיות האלה בולטת. עדיין לא ברור אם היא עצמה תזומן לחקירתה העיקרית כבר השבוע, אבל כפי שזה נראה כעת חקירתה תימשך לפחות שבועיים או שלושה.