המשטרה: "שמעון קופר - רוצח סדרתי"

פרקליטות מחוז מרכז תגיש מחר כתב אישום נגד שמעון קופר בגין רצח אשתו לשעבר ג'ני קופר בשנת 2009. המשטרה פרסמה עוד פרטים מחקירתו: "התגלה בפנינו דפוס של רוצח סדרתי". עוד עולה כי הוא היה נוהג לשקר לנשותיו וילדיו שהוא סוכן מוסד, ונעלם מהבית. כך הוא גם השיג מהרופאה שככל הנראה תואשם בסיוע חומר רפואי לרצח

עוד פרטים מהחקירה של שמעון קופר, החשוד ברצח שתי נשותיו, הותרו היום לפרסום: מחר תגיש פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום נגד קופר בגין רצח אישתו ג'ני קופר בשנת 2009. חקירת המשטרה מלמדת על אופיו הבעייתי של קופר. "התגלה בפנינו דפוס של רוצח סדרתי", אמר מפקד ימ"ר מרכז ניצב משנה יגאל בן-שלום. "הוא מכיר נשים על ידי שדכנית, מתחתן איתן, בונה על האמון שלהן במשך שנים ואז מתכנן לפגוע בהונן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל להגשת כתב האישום מחר, נמשכת החקירה בעניין מותה של אשתו הקודמת של קופר. במשטרה אומרים כי בין שני המקרים יש "קשר נסיבתי", אך הדגישו כי החקירה בעיצומה. ד"ר מריה זקוטסקי, הרופאה החשודה שסייעה לקופר, ככל הנראה תואשם בסיוע ובמעורבות ברצח. זאת, לאחר שקופר הציג עצמו בפניה כאיש מוסד וביקש ממנה חומרים רפואיים בשביל לחסל אדם "במסגרת תפקידו".

החוקרים ציינו כי לאורך כל השנים וטרם מקרי המוות המסתוריים הוא סיפר לסובבים אותו כי הנשים שלו דיכאוניות ושהן מתעוררות במהלך הלילה, מה שמראה על פי המשטרה על תכנון מקדים של הרצח.

שיקר לילדיו ונשותיו

"הרופאה שהייתה איתו בקשר במשך 6 שנים סיפקה לו את החומר. זה עוד אחד מהשקרים אותם הוא מספר לסובבים אותו - לילדיו, לנשותיו, לחברים בקיבוץ אייל - שהוא נמצא בתפקיד בכיר ביחידה שנקראת יפ"מ (יחידה פיסכולוגית מיוחדת) במוסד", סיפרה רב-פקד ענת קצב מחוליית שרון בימ"ר מרכז שחקרה את הפרשה יחד עם פקד טל בן-אבן, מיחידת ההונאה.

במשטרה סיפרו כי בין השקרים של קופר, הוא סיפר כי היה קצין בשייטת וכי יש לו תואר מאוניברסיטת בר אילן. "עצם 'תפקידו' אפשר לו להיעדר ימים רבים מהבית ולחיות את החיים הכפולים כאשר כל פעם לפני הרצח הייתה לו מאהבת", הוסיפה קצב.

"התיק לא הונח במגירה". ניצב סאו (חדשות 2)

"מדובר כאן בחקירה מורכבת. התיק לא הונח במגירה וכל אימת שהגיע מידע מודיעיני חדש המשכנו וחקרנו. לולא הגיעו הממצאים החדשים הללו החקירה לא הייתה נפתחת", הדגיש ניצב בנצי סאו, מפקד מחוז מרכז. "משטרת ישראל נותנת תעדוף לרצח נשים במסגרת אלימות במשפחה ובכלל. לראיה, בשנה האחרונה פוענחו רק במחוז מרכז 5 מקרי רצח של נשים".

תיק החקירה נסגר תחילה לאחר שבמשטרה סברו שג'ני התאבדה או נפטרה כתוצאה מכשל לבבי, אבל ממצאים חדשים שהונחו על שולחנם של חוקרי ימ"ר מרכז ופרסום תחקיר בעניינו של קופר בתכנית "עובדה", גרמו לתיק להיפתח שנית במרץ 2010.