הערכה: תיק החקירה נגד ליברמן ייסגר

גורמים משפטים העריכו כי היועץ המשפטי לממשלה יסגור את התיק המתנהל בעניינו של שר החוץ ליברמן, זאת מאחר והעדים המרכזיים לא יגיעו בכדי להעיד נגדו. המשמעות: ליברמן יוכל להמשיך לכהן בתפקידו ולהתמודד בבחירות הקרובות

יוכל להתמודד בבחירות. ליברמן (AP)

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, צפוי להודיע על פי ההערכות על סגירת תיק החקירה נגד שר החוץ אביגדור ליברמן, כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". על פי הערכות גורמים משפטיים, התיק בעניין ליברמן צפוי להיסגר מאחר והעדים המרכזיים בפרשה מסרבים להגיע לישראל ולהעיד נגד ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגורמים הסבירו כי לצורך הוכחת אשמתו של ליברמן יש לזמן עדים שיגבו את הראיות בתיק החקירה. עדים אלה, הנמצאים בחו"ל, מסרבים להגיע לישראל ובנוסף ישנו חשש בפרקליטות כי גם אם יגיעו מהימנות עדותם תהיה מוטלת בספק.

לפני שלוש שנים הצהיר היועץ המשפטי הקודם מני מזוז כי "מדובר בתיק בעייתי ביותר לצורך הגשת כתב אישום". בין העבירות שיוחסו אז לליברמן בתיק החקירה: מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות והלבנת הון.

מוקדם יותר במהלך החודש האחרון הודיע וינשטיין כי בתוך מספר שבועות יודיע על החלטתו אם להגיש כתב אישום נגד שר החוץ - טרם הבחירות לכנסת ה-19 שיתקיימו בינואר. ההחלטה על סגירת התיק תבטיח כי ליברמן יוכל להמשיך ולכהן בתפקידו כשר החוץ ולהתמודד בבחירות.