מאבטח הותקף בשגרירות ארה"ב בתל אביב

מאבטח נפצע קל, לאחר שתושב בת ים בן 41 הגיע למבנה ותקף אותו עם גרזן וסכין. הוא לא נענה לקריאות לעצור והמשיך להתקדם גם אחרי ירי אזהרה לאוויר - ואז התנפלו עליו המאבטחים ונטרלו אותו. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום ועצרו אותו. "ככל הנראה מדובר באדם הלוקה בנפשו", הדגיש מפקד המרחב במשטרה

השגרירות בת"א. ארכיון (AP)

תושב בת ים בן 41 נעצר הבוקר לאחר שניסה לתקוף בגרזן ובסכין מאבטחים בשגרירות ארה"ב בתל אביב, ואף הביא לפציעתו של אחד מהם. כוחות שהיו במקום ביצעו לעברו ירי. הוא לא נפגע, אך נוטרל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 11:00 הגיע האיש למבנה השגרירות ברחוב הירקון ברכב ויצא החוצה כשבידו גרזן. הוא לא נענה לקריאות לעצור ואז נפתח לעברו ירי והחל עימות עם המאבטחים בסיומו השתלטו עליו.

כוחות גדולים של משטרה שהגיעו למקום עצרו את החשוד, ומחקירה ראשונית עולה כי הוא לוקה בנפשו. במקביל, נבדק כיצד הגיע לפתח השגרירות בתל אביב הנחשבת למאובטחת במיוחד.

המשיך להתקדם למרות הירי

"מפרטי החקירה עולה כי מדובר באדם הלוקה בהפרעה נפשית או ברצון אחר של אותו אדם", אמר תת-ניצב יורם אוחיון, מפקד מרחב ירקון, שהדגיש כי לא מדובר באירוע חבלני.

דוד כהן, עד ראייה לתקיפה, סיפר לחדשות 2 באינטרנט כי הוא ראה את התוקף מגיע ברכב שכור ויוצא ממנו כשהוא נושא עליו תיק אדום ובידו גרזן. "הוא הלך לכיוון הכניסה לשגרירות, המאבטחים מיד הגיעו לכיוונו וצעקו לו לעצור, כשלא נענה לקריאות הם ירו באוויר", סיפר כהן.

לדברי עד הראייה, התוקף המשיך להתקרב לעבר המאבטחים ואז התעמת עם אחד מהם, פצע אותו קל ונפצע בעצמו מיד לאחר מכן.