צפו: כך בוצע "שוד המיליון" ב"טיב טעם"

סרטוני מצלמות האבטחה מהמרכול הגדול נחשפים לראשונה וחושפים את אחד ממקרי השוד האלימים והמתוחכמים בישראל. הגנבים ריתקו באלימות את המאבטח – וקשרו עובדות אחרות. למרות הסרטונים המשטרה לא הצליחה להאשים אותם בביצועו

שוד "מיליון השקלים" בטיב טעם בראשון לציון היה אחד ממעשי השוד הנועזים, האלימים והמתוכמים שנעשה בישראל. החשוד המרכזי בשוד היה לא פחות מקצין הביטחון של הסניף. לראשונה נחשפים פרטי השוד וצילומי מצלמות האבטחה שהוצבו בסניף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השודדים ידעו שבמוצאי השבת הפדיון גדול. הם זינקו על השומר וריתקו אותו באיומי אקדח וגרזן, לאחר מכן הם קשרו שתי עובדות, ניסו לחבל במצלמות האבטחה, לקחו את מפתחות הכספת ורוקנו ממנה כמיליון שקלים.

המשטרה הקימה צוות חקירה מיוחד לאחר השוד - היה ברור כי מדובר במקצוענים. השודדים ניסו לבצע שוד נוסף באותו המקום, אבל נעצרו מחוץ למרכול. הקב"ט ושני חבריו נעצרו בסמוך לסניף כשהם נוסעים ברכב עם לוחיות רישוי גנובות וציוד סנפלינג וכובעי גרב ברכב.

"סרטים זה טוב להוליווד" 

למרות זאת ולמרות שאחד מהשלושה הוחתם כעד מדינה, המשטרה לא הצליחה להגיש כתבי אישום נגד השלושה בגין "שוד המיליון". הם מואשמים רק בניסיון השוד נוסף שלא צלח.

"סרטים זה טוב להוליווד, בתיק הזה צריך ראיות - ואין ראיות, ולכן בית המשפט שיחרר את הלקוח שלי", אומר עו"ד בועז קניג, פרקליטם של אחד הנאשמים. "עד המדינה מעיד על עצמו כשקרן, והוא אומר שהוא יאמר כל דבר כדי למלט עצמו מאחריות למעשים שלו. לא פלא שהלקוחות שלנו שוחררו, המשטרה לא מצליחה למצוא ראיות נוספות", הוסיף עו"ד יעקב שקלאר, פרקליטו של נאשם נוסף.

המשטרה משוכנעת כי אלו השלושה שגנבו את מיליון השקלים. המשטרה אומרת כי היא לא הרימה ידיים, והיא ממשיכה באיסוף ראיות נגדם.