הורי הצעיר דורשים חקירה: "רז הוצא להורג על-ידי מתנדבי המשטרה"

פחות מחודש אחרי שלפי החשד ניסה להרוג את חברתו וביקש לשים קץ לחייו, הגישו הוריו של רז אטיאס ז"ל בקשה לבית המשפט לפתוח בחקירת נסיבות מותו. את האצבע המאשימה הם כיוונו לעבר רשויות החוק: "ליורים יד קלה על ההדק, הם חיפשו אקשן"

רכבו של רז אטיאס ז"ל (חדשות 2)

הוריו של הצעיר רז אטיאס ז"ל, שאיים להתאבד עם חברתו ונורה למוות בחודש שעבר על ידי שוטרים, פנו היום לבית משפט השלום בירושלים בדרישה לחקור את התנהלות השוטרים בזמן האירוע. לטענתם, בנם נפגע מירי שבוצע לעבר פלג גופו העליון, לכאורה במטרה להרגו, לטענתם, בניגוד להוראות שהתירו לפצוע אותו בלבד כדי לנטרל את האיום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הבקשה הגישו ההורים, ריקה ואופיר אטיאס, באמצעות עורך דינם - איתן ענבר, והוסיפו לה תמונות תקריב של פגיעות הקליעים במכונית. "מעיון בתמונות הרכב מצטיירת תמונה מזעזעת של ירי פרוע ואגרסיבי מטווח קצר אל המכונית", טוענים בני המשפחה בבקשה. לטענתם, זו אינדיקציה לכך שליורים לא נשקפה סכנת חיים וכי היה ביכולתם לירות על מנת לפצוע ולא כדי להרוג.

"אין מנוס מהתייחסות לאפשרות שלפיה רז אטיאס הוצא להורג לכאורה על ידי מתנדבי משטרה לא מיומנים, לא מקצועיים, שחיפשו 'אקשן' - כל זאת, למרות שלא נשקפה סכנה לחייהם וכשידם הייתה קלה על ההדק", כותבים בני המשפחה. "הם לא הפעילו כל שיקול דעת במהלך האירוע והתפתחותו על ציר הזמן".

המשפחה חתמה את הבקשה במסקנה שלדעתם עולה מהדברים: "אין מנוס מחקירת שופט ושימוש בידע ובניסיון השיפוטי".

עורך דינם של בני המשפחה, איתן ענבר, מסביר כי ניתוח הצילומים וכיווני הירי מצביע על כך שהשוטרים שירו כיוונו לפלג גופו העליון של רז. "הם ירו ללא הבחנה בניגוד לפקודות", אמר לחדשות 2 באינטרנט. לדבריו, השוטרים סיכנו את חיי חברתו של רז, אם זו אכן היתה במכונית באותו הזמן. אם יצאה ממנה - אז ברור, הוא אומר, שהוא בכלל לא סיכן אף אחד. ההתנהלות הזו, אומר עו"ד ענבר, מנוגדת לנהלי המשטרה. 

"בבקשה אל תנסו לעצור בעדנו"

אטיאס, בן 18 במותו, שלח זמן קצר לפני ניסיון ההתאבדות הודעה למייל האדום של חדשות 2 באינטרנט שבה ציין מה בכוונתו לעשות. "בשעות הערב יתאבדו זוג צעירים באחת החורשות בדרך", כתב. בבקשה אל תנסו לעצור בעדנו". ההודעה הועברה למשטרה, שביצעה איכון לטלפון הסלולרי שלו.

אז לקח אטיאס את המכונית של הוריו ואסף את חברתו. סמוך לחצות הגיעו השניים ליער סמוך לבית שמש, שם ירה באוויר כמה פעמים כדי לבדוק את תקינות הנשק, שככל הנראה לקח מאביו.

מתנדבי המשטרה ניגשו אל הרכב על מנת להעניק סיוע רפואי ואז הבחינו באטיאס, שחיבק את חברתו והצמיד לראשה אקדח. לדבריהם, הוא איים לפגוע בנערה ובהם ולפתע פתח באש לעברם. מהירי נפגע קל אחד המתנדבים בראשו. בתגובה השיבו המתנדבים אש ופצעו את הנער אנושות. לאחר זמן קצר הוא מת מפצעיו.