סערת גיוס הנוצרים לצה"ל - מכתב מאיים מארה"ב לח"כים ערבים: "מוות תוך 30 יום"

מכתב מאיים נשלח מארצות הברית לשלושה חברי כנסת מחד"ש ולראש עיריית נצרת זאת בשל התנגדותם לגיוס נוצרים לצה"ל. במכתב נכתב כי הם "ימותו תוך 30 יום". חברי הכנסת התלוננו לקצין הכנסת וראש העיר פנה למשטרה ולמפכ"ל. ח"כ ברכה: "זה לא יזיז אותנו"

קיבל מכתב מאיים. טיבי (יוסי זילברמן, חדשות 2)

סערת גיוס הנוצרים לצה"ל נמשכת: חברי הכנסת של חד"ש מוחמד ברכה, ד"ר חנא סוויד ואחמד טיבי קיבלו מכתב מארצות הברית שנושא את הכותרת: "פולסא דנורא" ובו איומים שהם "ימותו תוך 30 יום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף להם, קיבל את המכתב גם ראש עיריית נצרת ראמז ג'ראיסי. הארבעה טוענים כי קיבלו את המכתב בשל התנגדותם לגיוס נוצרים לצה"ל, זאת לאחר שכנס בנצרת עילית בנושא עורר סערה במגזר הערבי. לטענת חברי הכנסת, אותו מכתב בזמנו הופץ לפני רצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין ז"ל.

לדבריהם, קבוצה קיצונית יהודית מארצות הברית היא זו שעומדת מאחורי שליחת המכתב. ראש עיריית נצרת התלונן במשטרה, שלח מכתב למפכ"ל המשטרה בעניין וכן פנה לשגרירות ארה"ב בישראל. חברי הכנסת התלוננו בפני קצין הכנסת.

"לפעול ביד קשה נגד שולחי המכתב"

"אי אפשר להתעלם מהאיומים האלה ובקשר שבין הקבוצה הזו לימין הקיצוני בישראל, הדבר הזה לא יזיז אותנו ונמשיך להתנגד לגיוס נוצרים ובכלל צעירים ערביים לצבא", אמר בתגובה חבר הכנסת ברכה. ח"כ סוויד הוסיף כי "האיומים האלה הם עליית מדרגה ועל המשטרה ואנשי החוק לפעול ביד קשה נגד מי שעמד מאחורי המכתבים האלה".

נצרת עילית מפולגת בשבועות האחרונים לשני מחנות - מחנה התומכים ומחנה המתנגדים של כומר מקומי ידוע שקרא לעידוד הגיוס לצה"ל. ראשית הפרשה, בכנס שקיים ראש עיריית נצרת עילית שמעון גבסו יחד עם נציגים של תנועת הצופים הנוצרים ואנשי דת נוספים. מטרת הכינוס הייתה עידוד גיוסם של צעירים ערבים נוצרים לצבא - מה שעורר את כעסם של נוצרים ומוסלמים בקהילה.