וינשטיין: "הטענות על מועד חשיפת פרשת השחיתות - דברי הבל"

אחרי שליברמן האשים כי החקירה שבמרכזה בכירים בישראל ביתנו נועדה לפגוע במפלגה ובו, היועמ"ש משיב ומבהיר: "מערכת אכיפת החוק 'עיוורת' לשיקולים פוליטיים". וינשטיין הדגיש את "חומרתם המופלגת" של החשדות: "שחיתות מאורגנת ושיטתית, בהיקפים נרחבים"

"חשדות חמורים". וינשטיין (חדשות 2)

היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין מגבה את מערכת אכיפת החוק ודוחה בתוקף את הטענות הקשות שהשמיע יו"ר ישראל ביתנו ליברמן בנוגע לחקירת פרשת השחיתות שבה מעורבים בכירי מפלגתו ואישי ציבור נוספים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך נאום שנשא בכנס בחיפה הבהיר וינשטיין כי מדובר בחקירה משמעותית, שמעלה חשד לשחיתות מאורגנת ושיטתית, בהיקפים נרחבים. "החקירה, שהחלה כחקירה סמויה, התרחבה מישיבה לישיבה וחשפה על פני הדברים תמונה מדאיגה", אמר היועץ המשפטי. "חומרתם המופלגת של החשדות, והעובדות שבעטיין התעורר צורך לבצע חקירה גלויה, מוכרים לי היטב".

וינשטיין הסביר כי הפרשה החלה ממספר אירועים שונים ונפרדים, שהתגלה ביניהם מכנה משותף. "זוהי שחיתות שמקורה על פי החשד בקנוניה בין אנשי שלטון מרכזי, שלטון מקומי ועמותות ציבוריות", הסביר. "כל אלה לצורך הפקת רווחים וטובות הנאה אישיות מכספי הציבור".

ליברמן תקף, וינשטיין מגיב (AP)

הוא ציין כי אישר את פתיחתה של החקירה וליווה אותה באופן צמוד. "התקיימו בפניי דיונים לצורך אישור פעולות חקירה ולצורך קבלת החלטות על אפיקי חקירה חדשים", אמר היועץ המשפטי.

בהתייחסו לדבריו החריפים של ליברמן, שהאשים כי החקירה נגד מקורביו מונעת מרדיפה אישית של הפרקליטות נגדו ומנקמנות, אמר וינשטיין כי "הטענות המושמעות לצערי הן דברי הבל. טענות הסומכות כולן על אדני שווא. אני נותן גיבוי מלא ליחידות החוקרות ולפרקליטים המלווים. פעולתם ראויה לכל שבח. כל שנעשה, בידיעתי ובאישורי נעשה".

בהמשך דבריו הסביר היועץ המשפטי לממשלה כי הסיבות למעבר לחקירה גלויה בעת הזו מגוונות ואמר כי גם בתקופת בחירות נערכות חקירות מסוג זה, וכי החקירה עצמה נפתחה הרבה לפני ההחלטה על הקדמת הבחירות.