צפו: בקבוקי תבערה על בית משפחה בצפון - "רוצים דמי חסות"

בני משפחה אחת בכפר ליד נצרת סובלים בשנה האחרונה מאיומים, הצתות וניסיונות סחיטה. תיעוד מצלמות האבטחה שהציבו בביתם חושף אלמוני זורק בקבוקי תבערה על מכוניתם. הם טוענים שהם יודעים במי מדובר - אך המשטרה לא מצאה ראיות. "זהו טרור לשמו, אנו חוששים שירצחו מישהו כי הם רוצים דמי חסות". צפו בתיעוד

תוך 14 חודשים, הועלו באש חמישה רכבים של משפחת נואטחה מהכפר ריינה ליד נצרת בזמן שחנו ליד הבתים בשעות המאוחרות של הלילה. מקרים אלה חזרו על עצמם במשך יותר משנה וגרמו לבני המשפחה להתקין מצלמת אבטחה, ולרכוש כלבי שמירה כדי להגן על עצמם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי המשפחה הגדירו את האירועים כהתנכלות חוזרת על עצמה, איומים, סחיטה וניסיון לגבות מהם דמי חסות בכוח. בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט ניתן לראות את הבקבוקים שנזרקו לעבר הרכבים.

"אנחנו עושים משמרות בלילה על מנת לשמור על הבתים שלנו וכמובן הכי חשוב זה הילדים והמשפחות", סיפר ג'ואד אחד האחים, לחדשות 2 באינטרנט. "בפעם הבאה החשש שלנו זה שהם ירצחו מישהו". באחד המקרים הוא התעורר לבקשת אשתו לאחר שזו הבחינה במכוניתם המשפחתית בוערת: "אין יותר גרוע מזה. המשטרה ישנה ולא אכפת לה. נתנו להם מצלמות אבטחה ושמות ועד היום האיש שאנו חושדים בו מסתובב חופשי ומטיל אימה".

המשפחה בפחד: "רצו דמי חסות, זה טרור לשמו"

אבל מדוע אותם אנשים נטפלו למשפחה התמימה מהכפר השקט? כמאל, אחד האחים סיפר כי פנה אליו בעבר אדם וביקש ממנו כל מיני בקשות ולאחר שסירב לפנייתו הוא שלח אליו אנשים שדרשו: "אדמה או כסף". "הם רצו דמי חסות, ולאחר שלא נענו לבקשתם התחלנו לסבול מהצתת רכבים ואיומים מרומזים וגלויים - אני נאלצתי לרכוש כלב למרות שאני מפחד מכלבים, אבל אין מי שישמור עלי וזו הדרך היחידה לשמור על עצמי ועל המשפחה שלי", ציין.

במשפחה אומרים שהם יודעים מי האיש שאחראי למעשה וכי במצלמות האבטחה ניתן לראות אותו מצית ובורח מהמקום. "זה טרור לשמו, פחד אלוהים וסכנת נפשות - אנחנו כבר לא יודעים מה לעשות", הוסיף כמאל.

ממשטרת נצרת נמסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט כי "בעקבות התלונות נעצר ונחקר החשוד עליו הצביעו המתלוננים מספר פעמים. ממצאי החקירה בשלב הזה לא הובילו לראיות נגדו או כי הוא החשוד במעשים. במקביל לפעולות שבוצעו, החקירה בנושא עדיין מתנהלת במישורים שונים".