אריה אלפרון איים והוקלט: "לא תצא מבית החולים חמש שנים"

לאחר שריצה שנתיים מאסר בגין עבירות דומות, הוקלט העבריין אריה אלפרון כשהוא סוחט באיומים אדם שככל הנראה חייב למכר שלו סכום של 150 אלף שקלים. "לא את הכובע, את ארון הבגדים אני אתן לך לאכול", אומר אלפרון. עורך דינו: "זה רק סגנון דיבור". האזינו להקלטות

ממשיך להסתבך: העבריין אריה אלפרון ריצה כבר מספר מאסרים לאחר שהורשע בעבירות של סחיטה באיומים. הפעם הצליחה המשטרה להקליט שיחת סחיטה שבה הוא מאיים על חייו של הנסחט. למרות ההוכחות החותכות להתרחשותה של העבירה החמורה - טען פרקליטו של אלפרון טוען כי "זה בסך הכל סגנון הדיבור שלו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אריה אלפרון שוחרר רק לפני כחצי שנה מן הכלא, לאחר שריצה שנתיים מאסר על עבירות של סחיטה באיומים. מתברר, ששחרורו לא הפריע לו לטלפן לאדם שהעביר למכר שלו צ'קים ללא כיסו בסכום של 150 אלף שקלים - ולאיים עליו. "תשמע טוב", אמר העבריין לקורבן הסחיטה. "אתה מתחיל מה זה להגזים... היית צריך לדאוג לי לכסף היום, למה לא דאגת לי?". משלא הסתפק בתשובה שקיבל מבן שיחו, החריף האסיר המשוחרר את הטון ואמר: "לא רוצה לדבר איתך ולא כלום. לא את הכובע, את ארון הבגדים אני אתן לך לאכול, הבנת? אני אומר לך - אולי חמש שנים לא תצא מבית החולים. קנית לעצמך עוד שבוע".

בעוד האדם המאוים נשמע מתחנן באוזני אלפרון לעוד קצת זמן בכדי לארגן את סכום הכסף שהוא חייב לו, הקשיח האחרון את עמדתו וציין: "תשמע טוב, אם עד יום רביעי העניין לא מסתדר, תברח מהארץ". בהמשך השיחה, נראה כי אריה אלפרון, שנגדו עומד עונש מאסר על תנאי של 21 חודשים, אינו מתרגש מאמצעי הציתות המשטרתיים - שלדבריו הותקנו במכשיר הסלולרי שברשותו. "רק על השיחות האלה, שבהן המשטרה מקליטה אותי מדבר אליך ככה - אתה כבר בבעיה, תאמין לי", איים.

פרקליטו של אלפרון: "זה סגנון ההתבטאות שלו"

עורך דינו של העבריין המשוחרר, יניב שגב, מסר כי "זהו סגנון הדיבור של אריה אלפרון. ברור שלא מדובר במי שבוגר האוניברסיטה העברית בירושלים. מצד שני, גם בני שיחו מצדו השני של הקו - אינם בוגרי 'הארוורד'. ברור גם שאין כוונה להוציא את הדיבור אל המעשה. ביום המחרת, השניים סעדו יחד ושערה לא נפלה מראשו של האיש".

בהתייחסו להתבטאותו של מרשו הנוגעת להאזנות מצידה של משטרת ישראל, אמר עו"ד שגב, כי "זה בעצם מלמד על כך שאריה ידע, או חשב שהוא יודע, שבמשטרה מקליטים אותו ולמרות זאת התבטא בצורה הזאת. הדבר מעיד על העובדה שהמרחק בין מילים למעשים הוא שמיים וארץ".