החקירה מסתעפת: שמעון קופר חשוד ברצח נשים נוספות

בעקבות התפתחות ניכרת שהולידה בדיקת המשטרה הוטל צו איסור פרסום על פרטיה. מהממצאים התעורר חשד שהאיש, ששתי נשותיו הלכו לעולמן בנסיבות מסתוריות דומות, גרם גם למות אמו. בשל כך, יזומנו נשים שעמן היה בקשר לשטוח את עדויותיהן

התעלומה סביב נסיבות מות שתי נשותיו של שמעון קופר מקיבוץ אייל נותרה בעינה, ובמקביל הולכת החקירה ומתפתחת: פרט לרצח שתי רעיותיו, הוא חשוד כעת גם בגרימת מותה של אמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות ממצאים בעלי משמעות רבה שהעלתה בדיקת המשטרה, הוטל צו איסור פרסום על פרטי הפרשה - שכפי שמסתמן, עודה רחוקה מקו הסיום. כעת בוחנים החוקרים האם ניסה קופר לרצוח גם נשים נוספים שעמן ניהל מערכות יחסים, ובשל כך זומנו אחדות מהן לשטוח את עדויותיהן.

הרופאה שניהלה קשר זוגי עם קופר ונעצרה אתמול בחשד למעורבות במעשה רצח אחד, תובא מחר לבית המשפט, שם ייערך דיון בהארכה נוספת של מעצרה. בחזית האחידה שהציגו השניים אתמול לחוקרים התגלו היום סדקים, שהביאו אותם אף להפליל האחד את השנייה.

"אבא שלי הוא לא מפלצת"

עו"ד דוד יפתח, פרקליטה של האישה, דחה על הסף את החשדות המיוחסים לה. "מדובר ברופאה מנוסה כבר שנים רבות", הוא אמר. "איך אפשר להעלות על הדעת שבגלל סיפור אהבה היא תשתתף ברצח של אשתו?".

היום, למחרת המעצר, העניק בנו של קופר ריאיון לחדשות 2 שבו העניק גיבוי לאביו. "איבדתי שתי אמהות", הוא אמר בפתח דבריו - והדגיש: "זה לא מסיבות דומות באמת. אבא שלי הוא לא מפלצת, הוא בן אדם עם משפחה. עשו ממנו מפלצת ורוצח סדרתי".

ג' היה בן ארבע כשאמו הביולוגית, אורית קופר, נמצאה בלא רוח חיים במיטתה כשסביבה הייתה פזורה כמות גדולה של כדורי שינה. מפאת גילו הצעיר, לא התפתחה בין השניים היכרות מעמיקה - אך בכל השנים, לא העז לשוחח עם אביו על נסיבות מותה.

"גיליתי דרך התקשורת שהיא התאבדה", הוא סיפר. "ידעתי שהיא חלתה בסרטן". על החשד שלפיו גרם אביו גם למות אמו שלו אמר: "סבתא מתה מזקנה. זה מגוחך. מחפשים כל דרך כדי לפגוע בו".

"ג'ני הייתה חולה, אבא שמר עליה"

על מה שעלה בגורלה של רעייתו השנייה של קופר אמר הבן: "לפני שג'ני נפטרה היא הייתה חולה. אבא שמר עליה עד ליום מותה. אני מאמין שזה היה מוות טבעי ולא נתנו לנו להתאבל כמו שצריך".

גם עורך דינו של קופר, משה מרוז, דחה את הטענות ואמר כי "מדובר במקריות עגומה שאין לה שום קשר לחשוד. שתי נשותיו שהוא אהב מאוד מתו".