"עוקץ חברת החשמל": מתחזים לנציגי החברה - ומוציאים כספים מקשישים

אישה שהציגה עצמה כנציגת חברת החשמל התקשרה לישישה המתקיימת מקצבת זקנה ודרשה ממנה להפקיד 1,000 שקלים, אחרת ינותק ביתה מהזרם. נכדהּ נרתם לסייע לה וגילה כי מסרה את פרטי חשבון הבנק האישיים שלה

קשישה בת 94 מבת ים נפלה קורבן לניסיון עוקץ על-ידי אישה שהתחזתה לנציגת אגף הגבייה של חברת החשמל, במה שמסתמן כדרך קלה ונפוצה של נוכלים להונות קשישים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האישה התקשרה היום לקשישה וטענה באוזניה כי עליה לכסות חוב בגובה כ-1,000 שקלים שצברה לחברת החשמל. היא הזדהתה בשם "יפה" ואיימה על הקשישה שאם לא תשלם את הסכום במלואו באופן מיידי, תנותק דירתה מזרם החשמל.

נוסף על כך, היא הדגישה כי אל אזור דירת הקשישה כבר הגיע נציג של החברה שאמור לנתק את זרם החשמל בכל רגע ועל כן - הורתה לה לגשת אל סניף בנק הדואר כדי לשלם את החוב.

הנכד חשף את התרמית 

הקשישה, המתקיימת מקצבת זקנה של הביטוח הלאומי התקשרה נסערת לנכדה מחשש שתנותק מאספקת החשמל, בשל העובדה שלא הייתה יכולה לעמוד בתשלום. הנכד, בתגובה, התקשר לאותה האישה.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סיפר הנכד כי בשיחה עמה, הציגה המתחזה את אותן הטענות ואיימה בשנית לנתק את בית סבתו מזרם החשמל. "זה נראה לי תמוה כי אני יודע שחשבון החשמל משולם בהוראת קבע וכי היא אף פעם לא מגיעה לסכומים כאלו", הסביר.

כשבדק עם האישה מהם פרטי החשבון שעל סבתו להפקיד בו את הסכום שדרשה - התגלה דבר ההונאה: "שירות 'מזומן בזמן' של הדואר מאפשר להעביר סכומי כסף בין אנשים פרטיים באמצעות סניפי הדואר. מי שמבקש לקבל בסניף הדואר את הכסף ששלחו לו צריך להציג תעודת זהות ומספר אסמכתא. האישה המתחזה הציגה את מספר תעודת הזהות שלה כמספר החשבון של חברת החשמל שאליו יש להעביר את הכסף וכך למשוך את הכסף בעצמה מאוחר יותר".

נכדה של הקשישה מתכוון להגיש תלונה במשטרה נגד האישה שניסתה להונות את סבתו. "עצוב להיתקל במקרים שנוכלים מנצלים את תמימותם וחולשתם של קשישים כדי להוציא מהם כסף במרמה על ידי הפחדות ושקרים חסרי בסיס. לקשישים בגיל הזה כל שקל הוא קריטי. למרבה המזל סבתא שלי מוקפת במשפחה אוהבת שמנעה את מקרה ההונאה הזאת. אבל מה קורה במקרה שלקשיש אין למי לפנות? אני מקווה שהמשטרה תטפל באותם נוכלים שפלים", סיפר.

מחברת החשמל נמסר בתגובה: תופעת "העוקץ הטלפוני" סביב תשלום חשבונות החשמל אינה מוכרת לנו.  המקרה של הגברת הוא מקרה בו שרלטנים מנצלים קשישים וכואב לנו על כך. אנו ממליצים לכל מי שמקבל קריאת טלפון ממישהו שמציג את עצמו כנציג חברת החשמל לנתק את השיחה וליצור קשר עם מוקד 103 על מנת לברר אם אכן קיימת סוגיה פתוחה כלשהי בין הלקוח לחברה.  כמי שמזה 15 שנה זוכים לאות הצטיינות של "המבחן של המדינה" עבור איכות השירות שלנו, אנו מבטיחים לתת מענה מיידי ולטפל בכל סוגיה ועניין.