קרובי החוסים: "תחושה איומה ונוראית, עינו אותם"

בני משפחה נסערים של המטופלים בבית החולים בפתח תקווה הגיעו למקום בעקבות פרסום החשדות להתעללות חמורה ועבירות מין מצד אנשי הצוות. אם לאחד המטופלים אמרה לחדשות 2 באינטרנט: "זה לא הפעם הראשונה שיש תלונות נגד המקום הזה"

המשטרה ממשיכה בחקירת הפרשה החמורה, שבמרכזה חשד להתעללות מינית בחוסים בבית החולים לחולי נפש בפתח תקווה. בעקבות הפרסום הגיעו למקום קרובי משפחה של מטופלים, שהעידו כי היו שמועות על מעשים רעים שנעשים מאחורי כתלי המבנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום יובאו 4 מבין עשרות החשודים שעוכבו לחקירה לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט. בשעה זאת עדיין מורגשת המולה גדולה בבית החולים, שוטרים רבים עדיין במקום יחד עם חוקרי משרד הרווחה, שממשיכים לגבות עדויות מ-160 המטופלים.

לכניסה לבית החולים הגיעו מספר בני משפחות של מטופלים שהיו נסערים מאוד. אם שבתה מטופלת במקום נכנסה לבית החולים בסערה וביקשה לראותה. היא סיפרה לחדשות 2 באינטרנט שהיא ידעה שזה המצב, ולטענתה "כולם ידעו". האם אמרה: "זו לא הפעם הראשונה שיש תלונות נגד המקום הזה, ידענו שקורים כאן דברים לא טובים".

אחיו של אחד החוסים סיפר בזעזוע: "הוא נמצא פה כמעט תשע שנים. בחודש האחרון הוא לא תקשר, ולפני כן הוא היה מתקשר אלינו כל יום ומספר לנו מה קורה. התחושות נוראיות ואיומות. קיבלתי טלפון בצהריים שעשו דברים לאנשים חולים. זה לא ייאמן. במקום שיקבלו טיפול כמו שצריך, עינו אותם".

בכיר בבית החולים: מה שפורסם רחוק מהמציאות

מנגד, אמרה אם אחרת למטופל בבית החולים שהוא מעולם לא סיפר על התעללות. "שאלנו אותו פעמים רבות אם הוא סובל ותמיד הוא השיב שלא, ואמר כי מטפלים בו יפה", הסבירה. "כל פעם הכינו לו בגדים יפים לפני הביקורים. אנחנו בהלם ממה שאנחנו שומעים כאן, מקווים שזה ייגמר מהר".

למקום הגיע אחד מראשי השירות הסוציאלי בבית החולים, שבתום חקירתו אמר: "זה אפילו לא חקירה במשטרה, תושאלתי וחזרתי לעבודתי". על החשדות החמורים נגד הצוות אמר: "תשאלו את החוסים איך מתנהגים אליהם ותראו שמה פורסם רחוק מהמציאות".