חשד: צוות רפואי התעלל בחוסים בפתח תקווה

מרבית אנשי הצוות שעובדים במוסד לחולי נפש בפתח תקווה עוכבו לחקירה בחשד להתעללות קשה וביצוע עבירות מין במטופלים. המשטרה פשטה על המקום בתום חקירה סמויה והחרימה ציוד. ח"כ גילאון שערך ביקורי פתע במקום: התרענו על המצב כבר לפני שנה

פרשה מזעזעת נחשפה בפ"ת (חדשות 2)

הותר לפרסום: המשטרה עיכבה לחקירה את מרבית עובדי הצוות הרפואי במוסד "נווה יעקב", בית חולים לחולי נפש בפתח תקווה, בחשד להזנחה והתעללות מינית בחוסים במקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החקירה נפתחה בעקבות מספר תלונות שהגיעו בחודשים האחרונים מצד בני משפחותיהם של מטופלי המקום. לאחר שבמשטרה ראו כי התלונות ממשיכות להצטבר, הוחלט לערוך בדיקה מאומצת ומקיפה של הפרשה. חקירה סמויה נפתחה, בשיתוף עם גורמים במשרד הרווחה, בעקבותיה פשטו הבוקר החוקרים על המוסד, החרימו ציוד ולקחו את החשודים לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.

חוקרי המשטרה בבית החולים, הבוקר (פייסבוק משטרה)
במוסד המוכר, שוהים כ-150 חוסים בגילאי 20 עד 80 בעלי מוגבלויות קשות. במקום כ-100 עובדים המועסקים על ידי משרד הבריאות, כ-75 מהם עוכבו. העובדים חשודים בהזנחת החוסים ובביצוע עבירות מין בהם. חלקם חשודים גם בתקיפת חסרי ישע ואי דיווח על דבר עבירה.

במשטרה מנסים כעת לבדוק את היקף ההתעללות וכמה מאנשי הצוות היו מעורבים במעשים החמורים. את התשאול של המטופלים מבצעים חוקרים מיוחדים של משרד הרווחה.

ח"כ גילאון: התרענו על האלימות כבר בשנה שעברה

ח"כ אילן גילאון (מרצ), שהתריע על האלימות במוסד בביקורי פתע שערך בנווה יעקב, טען כי משרדי הרווחה והבריאות כשלו בטיפול במקום. "התרענו על האלימות הקשה ועל ההתעללות בחוסים עוד בחודשים מאי ובאוגוסט 2011", ציין גילאון.

"על משרדי הממשלה להפנות משאבים להדרכת כוח העזר הרפואי ולפיקוח על התנהלותו, לבל יישנו מקרים נוראיים אלה", הדגיש גילאון. "אסור לנו להותיר אוכלוסייה זו חסרת ישע אל מול אכזריות חלק מהמטפלים".